Nootropil dla siedmiolatki

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mam dylemat czy podać nootropil siedmiolatce, córka ma siedem lat od 7 miesięcy leczymy ja u endokrynologa (inne zaburzenia przedwczesnego dojrzewania)ale wystąpiły dolegliwości bólowe glowy z uczuciem ze zaraz zemdleje, zatem przebadano ja neurologicznie (TK wynik prawidłowy)i zlecono lek nootropil, dodam ze córką ma ponadprzeciętne zdolności matematyczne i niesamowita pamięć, w czym ma pomoc jej ten lek i czy nie zaszkodzi? TSH ma skaczące raz 4,6 a raz 2,5 leków nie przyjmuje ale nootropil ma wpływ na hormony tarczycy więc co robić?zaczekać 6miesięcy na wizytę u endokrynologa i nie podawać leku przez ten czas czy podać?
Witam; sądzę, że należy trzymać się zaleceń Lekarza Neurologa. Piracetam (Nootropil), podaje sie w dość wysokich dawkach u dzieci od 8 rż (tu mamy prawie 8). Lek jest jednym z bezpieczniejszych, jest dokładnie zbadany i stosowany już od wielu lat. Jego wpływ bezpośredni na układ hormonalny, a w szczególe na poziom hormonów tarczycy, wydaje się na tyle znikomy, że nie należy brać go pod uwagę. Także, zdecydowanie tak, proponuję przyjmować lek, zgodnie z zaleceniem.
Trochę niepokojące są wahania hormonów tarczycy, tu konsultacja endokrynologiczna powinna odbyć się zdecydowanie wcześniej niż za pół roku. Sądzę, że wstępną diagnostyką może zająć się Lekarz Pediatra, konsultując później oczywiście z Endokrynologiem. W razie czego, zapraszam do mojego gabinetu. Pozdrawiam serdecznie Krzysztof Kowalczyk.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.