No właśnie na terapii poznawczo-behawioralnej byłam poprzednio. Było w sumie 100 sesji i było coraz

1 odpowiedzi
No właśnie na terapii poznawczo-behawioralnej byłam poprzednio. Było w sumie 100 sesji i było coraz gorzej i nie chcę do tego wracać. Trwało to w sumie 4 lata z jedną przerwą. Cały czas byłam w lęku. Dla mnie rozdział tej terapii jak i sama psychoterapeutka jest zamknięty. Dlatego zdecydowałam się na drugą terapie psychodynamiczną skoro tamta nie pomogła. Byc może nie nadaje sie do terapii sama nie wiem a organizm już sie tak przyzwyczaił do tych reakcji, że nie jestem tego w stanie odwrócic. Czy są inne metody leczenia nerwicy oprócz psychoterapii i leków? To jest niemozliwe, że nie da się tego wyleczyc musi być jakis na to sposób. Prosze o informację.
Psychoterapia zasadniczo jest poszerzeniem świadomości swoich zachowań. Z jakiego powodu funkcjonuję w niekomfortowy dla siebie w danym obszarze życia? Skąd wzięły się u mnie takie zachowania? Co "mi daje" mój objaw i jakby było mi bez niego?
Trochę brakuje mi w Pani wypowiedzi dojrzałego wzięcia odpowiedzialności za proces terapii i chęci zmiany życia na lepsze. Myślę również, że nie kontynuowałbym latami "nieskutecznej terapii" tylko bardziej na początku szukał odpowiedniego psychoterapeuty odbywając taką ilość konsultacji jaka byłaby mi potrzebna w celu znalezienia właściwej osoby.