Niski poziom FT3 i progesteronu, zaburzone miesiączkowanie.
1
odpowiedzi
Witamchciałam skonsultować wyniki.
Niski poziom FT3 3,7 pmol/l norma 4-8,3
Faza lutealna (34 d.c.):
Estradiol 72,6 pg/ml norma 43-214
FSH 3,0 mUl/ml norma 1,5-7,0
Progesteron 1,83 ng/ml norma 1,5-20
Od kilku lat mam zaburzone miesiączkowanie. W lipcu 2015 urodziłam synka.
Pierwsza miesiączka po porodzie -6.11, potem 25.12 (50 d.c.), brałam Duphaston od 15-24 d.c., ostatnia miesiączka 29.01. (35 d.c.)
Czy niski poziom FT3 może zaburzać cykl? No i dość niski poziom progesteronu. Druga faza cyklu jest wydłużona.
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Niski poziom FT3 3,7 pmol/l norma 4-8,3
Faza lutealna (34 d.c.):
Estradiol 72,6 pg/ml norma 43-214
FSH 3,0 mUl/ml norma 1,5-7,0
Progesteron 1,83 ng/ml norma 1,5-20
Od kilku lat mam zaburzone miesiączkowanie. W lipcu 2015 urodziłam synka.
Pierwsza miesiączka po porodzie -6.11, potem 25.12 (50 d.c.), brałam Duphaston od 15-24 d.c., ostatnia miesiączka 29.01. (35 d.c.)
Czy niski poziom FT3 może zaburzać cykl? No i dość niski poziom progesteronu. Druga faza cyklu jest wydłużona.
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Wydaje mi się , że już odpowiedziałem na ten problem
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Eksperci
Podobne pytania
- Gdzie w okolicy Płocka wykonać badania "panel hormonalny (z dynamicznymi testami osi HPA)"? Jak wygląda badanie i jak się przygotować?
- 36lat i trądzik najgorzej w fazie owulacyjne czy powinnam wykonać badanie testosteronu progesteronu i estrogenów 21dnia cyklu ?podejrzewam że trądzik jest powiązany właśnie z tym że przy wzroście progesteronu spadku estrogenów
- Witam , badania przeprowadzone w 3 dniu cyklu . Wspomnę że mam dopiero 20 lat i niepokoją mnie niektóre wyniki które wskazują na inną fazę niż folikularna oraz wysoki stosunek LH/FSH . Ginekolog na USG stwierdził PCOS i zlecił te badania : Androstendion : 2,79 ng/ml Testosteron wolny 2,3…
- Dzień dobry czy jestem w ciąży mój wynik w bhcg 0,21
- Witam, chciałabym wykonać sobie badania hormonalne (androstendion, DHEA-SO4, estradiol, progesteron, prolaktyna, testosteron wolny, SHBG), aby zbadać czy nie mam jakichś zaburzeń z nimi związanych (mam wiele symptomów na to wskazujących). Wiem, że ważne są poszczególne dni cyklu przy badaniu…
- Dzień Dobry- czy taki wzrost Bhcg jest prawidłowy? 17.10- 310, 20.10- 999, 24.10- 7070, 27.10 12396,00 mIU/ml. Dziękuję za informację -w dniu pisania pytania 5t3dzien.
- Wynik beta hcg 1 mul/ml zrobiony 10 dni po stosunku co on oznacza
- Witam 8 września miałam ostatnia miesiączkę. 6 października zrobiłam beta i wyniosła 82.90. 10 października beta już wyniosła 272,870 19 października 3 947,780. Poszłam do lekarza stwierdził że widać puste jajo wysłał mnie do szpitala. Do tej pory beta rosła prawidłowo. Do szpitala trafiłam 2…
- Witam w 20 dniu cyklu wykonałam badania progesteronu. Mój wynik wyszedł 21 Ng/ml oraz testosteron 31.20 ng/ml. Czy progesteron nie jest za wysoki w tej fazie cyklu?
- Witam, zrobiłam badanie progesteronu w 21 dniu cyklu i wyszedl wynik 0,44 ng/mL. Dodam, że mam 18 lat i faktycznie mam nieregularne miesiączki, problemy skórne, odczuwam przewlekłe zmęczenie. Czy faktycznie konieczne jest podjęcie się już teraz leczenia? Jeśli tak, w jakiej formie jest to najlepsze…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 145 pytań dotyczących: badania hormonalne
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.