Nigdy nie lubiłam żadnych sportów i zawsze szukałam wymówki, żeby tylko nie ćwiczyć na wf. W wieku 1

4 odpowiedzi
Nigdy nie lubiłam żadnych sportów i zawsze szukałam wymówki, żeby tylko nie ćwiczyć na wf. W wieku 12 lat przypadkowo (wysiadałam z autobusu) doznałam poważnego urazu łąkotki i ukruszenia chrząstki. Podobno uraz typowy dla sportowców, miałam wykonaną artroskopię. Po kilku miesiącach rehabilitacji zaczęłam znowu chodzić, ale nigdy nie wróciłam do pełnej sprawności. Teraz mam 17 lat i bóle kolan (obu, nawet nieoperowanego) to u mnie codzienność. Nie mogę stać dłużej niż godzinę, bo nogi odmawiają posłuszeństwa. Gdy jestem cały dzien na zewnątrz, później umieram z bólu (od kolan do ud, promieniujący ból) Żadnych sportów nie wykonuję, bo samo przebiegnięcie do autobusu to męka dla kolan. Jestem pod opieką ortopedy, który uważa, że "tak musi być" i to normalne. Jednak ja nie chcę żyć z ciągłą myślą, że muszę uważać i większości rzeczy mi nie wolno. Naprawdę tak musi być? Czy to jakaś choroba?
Koniecznie nalezy wykonac usg oraz mri kolana pil i po tym podjac decyzje trrapeutyczna.
Tak nie moze byc

Witam, jesli to bóle obu kolan to jak najbardziej proponuje MRI oraz diagnostykę reumatologiczną, neurologiczną oraz prosze wykluczyć borelioze i koinfekcje
Trudno uwierzyć w kontuzję łąkotki przypadkowo w autobusie w wieku 12 lat. Myślę, że to niezdiagnozowany problem niestabilności rzepki. Stawiam, że chrząstka oderwała się z rzepki lub z krawędzi kłykcia bocznego kości udowej. Dziś bóle obu kolan bo bocznie ustawiająca się rzepka, nawet nigdy nie zwichnięta da takie objawy. Należy się diagnostyka.
Często w okresie okołopokwitaniowym rozpoczyna się choroba chrząstki stawowej , która objawia się między innymi bólem. Zdarzają się jeszcze dodatkowe czynniki mechaniczne lub towarzyszące inne choroby, które nasilają tę patologię. Nie sposób ustalić przyczyn przez internet. Trzeba dokładnie zebrać wywiad, zbadać, ustalić jakie wykonać badania dodatkowe i wdrożyć leczenie. Jest kilka możliwości skutecznego leczenia, ale będzie ono skuteczne tylko w przypadku precyzyjnego ustalenia przyczyny.