Nigdy nie lubiłam żadnych sportów i zawsze szukałam wymówki, żeby tylko nie ćwiczyć na wf. W wieku 1

4 odpowiedzi
Nigdy nie lubiłam żadnych sportów i zawsze szukałam wymówki, żeby tylko nie ćwiczyć na wf. W wieku 12 lat przypadkowo (wysiadałam z autobusu) doznałam poważnego urazu łąkotki i ukruszenia chrząstki. Podobno uraz typowy dla sportowców, miałam wykonaną artroskopię. Po kilku miesiącach rehabilitacji zaczęłam znowu chodzić, ale nigdy nie wróciłam do pełnej sprawności. Teraz mam 17 lat i bóle kolan (obu, nawet nieoperowanego) to u mnie codzienność. Nie mogę stać dłużej niż godzinę, bo nogi odmawiają posłuszeństwa. Gdy jestem cały dzien na zewnątrz, później umieram z bólu (od kolan do ud, promieniujący ból) Żadnych sportów nie wykonuję, bo samo przebiegnięcie do autobusu to męka dla kolan. Jestem pod opieką ortopedy, który uważa, że "tak musi być" i to normalne. Jednak ja nie chcę żyć z ciągłą myślą, że muszę uważać i większości rzeczy mi nie wolno. Naprawdę tak musi być? Czy to jakaś choroba?
Koniecznie nalezy wykonac usg oraz mri kolana pil i po tym podjac decyzje trrapeutyczna.
Tak nie moze byc

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, jesli to bóle obu kolan to jak najbardziej proponuje MRI oraz diagnostykę reumatologiczną, neurologiczną oraz prosze wykluczyć borelioze i koinfekcje
Trudno uwierzyć w kontuzję łąkotki przypadkowo w autobusie w wieku 12 lat. Myślę, że to niezdiagnozowany problem niestabilności rzepki. Stawiam, że chrząstka oderwała się z rzepki lub z krawędzi kłykcia bocznego kości udowej. Dziś bóle obu kolan bo bocznie ustawiająca się rzepka, nawet nigdy nie zwichnięta da takie objawy. Należy się diagnostyka.
Często w okresie okołopokwitaniowym rozpoczyna się choroba chrząstki stawowej , która objawia się między innymi bólem. Zdarzają się jeszcze dodatkowe czynniki mechaniczne lub towarzyszące inne choroby, które nasilają tę patologię. Nie sposób ustalić przyczyn przez internet. Trzeba dokładnie zebrać wywiad, zbadać, ustalić jakie wykonać badania dodatkowe i wdrożyć leczenie. Jest kilka możliwości skutecznego leczenia, ale będzie ono skuteczne tylko w przypadku precyzyjnego ustalenia przyczyny.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.