Niesprawna kończyna górna, niedowład, trening siłowy

4 odpowiedzi
Witam. Od dwóch lat trenuje na siłowni jednak borykam się z dużym problemem jakim jest uszkodzony narząd ruchu - mam poporodowe porażenie lewego splotu barkowego. Utrudnia mi to nie tylko trening, ale i życie. Stale jestem pod opieką poradni rehabilitacyjnej ale nie daje to efektów. Odnoszę wrażenie, że nikt nie podchodzi poważnie do mojego trenowania. Szukam osoby, która pokaże mi gdzie lezy problem, co mogę zrobic zeby usprawnić kończynę, ale takze czego nie powinnam, co szkodzi. Pozdrawiam serdecznie. Marlena
Witam. Jeśli splot jest porażony i nerwy trwale uszkodzone niewiele można z tym zrobić. Trzeba skupić się na pracy łopatki odpowiednio dobrać ćwiczenia i przede wszystkim ocenić to na żywo jaka jest funkcja - co można wykonać a co jest niemożliwe. Pozdrawiam :)

Dzień dobry. Uważam, że powinna się Pani Skontaktować z moim kolegą Darkiem. Jest on fizjoterapeutą i trenerem personalnym. Powinna się z nim Pani umówić żeby mógł ustalić jak zmodyfikować ćwiczenia pod kontem Pani problemu aby trening był efektywny.
Portal nie pozwala mi umieścić jego numeru telefonu. Proszę o telefon w tej sprawie. Pozdrawiam.
Całkowite odbudowanie siły mięśniowej przy trwałym uszkodzeniu nerwów jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Można spróbować zbadać osłabienie siły poszczególnych mięśni i selektywnie trenować grupy osłabione, dobierając indywidualnie ćwiczenia, aby możliwie wyrównać deficyty. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam.
Aby Pani pomóc należy mieć informację na temat rodzaju uszkodzenia splotu aby mieć pogląd na ewentualne rokowania jego naprawy. Na tej podstawie można dobrać rodzaj treningu i jego cel. Trochę w ciemno mogę powiedzieć, że u moich pacjentów ze stwierdzonym uszkodzeniem struktur nerwowych bardzo dobre efekty daje trening przy zastosowaniu prądów mms lub elektrostymulacji rosyjskiej. Po doborze dawki prądu prowadzimy przy jego użyciu trening siłowy i w zależności od potrzeb prąd służy jako opozycja lub wspomaga działanie osłabionych mięśni w wykonaniu określonej funkcji.
Polecam zwrócić uwagę na ten kierunek terapii.
Pozdrawiam.