Nie wiem w sumie od czego zacząć, podejrzewam u siebie nerwice, depresję? Jestem strasznie nerwowa o

6 odpowiedzi
Nie wiem w sumie od czego zacząć, podejrzewam u siebie nerwice, depresję? Jestem strasznie nerwowa osobą, drobne rzeczy potrafią wyprowadzić mnie z równowagi. Wahania nastroju zaczynają na prawdę mnie męczyć. Nakarzycze, nawrzeszcze, potem mam wyrzuty sumienia... Lęki kolejna rzecz przez którą nie mogę normalnie żyć, ciągle się gnębię, że coś się stanie, ktoś z bliskich zachoruje... Jestem perfekcjonistka, do tego stopnia, że czasem mnie też już to meczy. Zauważyłam u siebie też problemy z równowaga od jakiegoś czasu. Ciężko tez mi się skupić. Miewam okresy, że nic mi się nie chce, ciężko zwlec się rano z łóżka... Czy to nerwica, czy już depresja?
Opisane przez Panią dolegliwości mogą być zdiagnozowane po dokładnym badaniu psychiatrycznym.
Z wyrazami szacunku

Opisuje Pani trudności w radzeniu sobie z emocjami. Rozdrażnienie, lęk, problemy z koncentracją i poziomem energii to mogą być objawy depresji. Polecam porozmawiać z psychoterapeutą i/lub psychiatrą. Takie problemy można leczyć zarówno psychoterapią, jak i farmakoterapią, a czasem najlepsze efekty uzyskuje się przy połączeniu obydwu metod. Specjalistyczna konsultacja pomoże w wyborze optymalnej ścieżki leczenia. Pozdrawiam
Objawy, które Pani opisuje mogą faktycznie mieć związek z zaburzeniami na tle nerwowym. Aby dokładniej określić przyczynę konieczna będzie konsultacja i bardziej szczegółowa analiza. Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Objawy, które Pani opisuje można zakwalifikować do kręgu zaburzeń depresyjno-lekowych. Aby jednak ustalić jednoznaczne rozpoznanie warto udać się do psychiatry, który przeprowadzi szczegółowy wywiad. Bardzo ważnym kolejnym krokiem będzie decyzja o leczeniu. Psychoterapia, być może w połączeniu z farmakoterapia, może być b. Dobrym rozwiązaniem. To, co pewne, to to, że warto udać się po pomoc, aby móc żyć tak, jak się tego chce-szczęśliwie. Pozdrawiam. P.Stepniewska
Dzień Dobry,
Jeśli dobrze Panią zrozumiałam prawdopodobnie reprezentuje Pani jeden z czterech podstawowych typów osobowości który charakteryzuje się m. in. wysokimi wymaganiami wobec siebie tzw. perfekcyjnością oraz brakiem tolerancji na popełnianie błędów przez siebie i innych.Ten typ osobowości łączy się również z tendencjami do introwertyczności czyli przeżywaniem wewnętrznym wszystkiego co go spotyka, wysoką analizą większości sytuacji i długim podejmowaniu wszelkich decyzji oraz szczegółowym planowaniem. Słabo znosi stres i często perseweruje czyli długo przeżywa to co się zdarzyło. Wewnętrzny krytyk ciągle uruchamia negatywny monolog wewnętrzny który wiąże się często z objawami depresyjno-lękowymi.
Warto zdiagnozować swój typ osobowości i poszerzyć swoją świadomość co do mechanizmów funkcjonowania i zastanowić się nad obszarami do rozwoju. Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz
Ciężko być perfekcjonistą w dzisiejszych chaotycznych czasach. Od kiedy Pani jest osobą poukładaną i uporządkowana? Podejrzewam, że od zawsze. Cóż, nie jest to zaburzenie, nie jest to choroba, nie jest to złe, nie jest to dobre. Tak po prostu jest, taka Pani jest, i to jest normalne. Czasem człowiek czuje się gorzej.Tabletki nie pomogą, tabletki nie zmienia Pani sposobu bycia.
Od tego są psychoterapeuci.
Albo psychiatrzy-psychoterapeuci :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.