Nie wiem czy trafiłam w dobre miejsce ale jestem tak zdesperowana, że wszędzie szukam pomocy. Moja

1 odpowiedzi
Nie wiem czy trafiłam w dobre miejsce ale jestem tak zdesperowana, że wszędzie szukam pomocy.

Moja górna prawa szóstka miiała sie bardzo dobrze. Postanowiłam zrobić tam protezę i przeleczyć ząb powtórnie kanałowo. Niestety i od tego czasu wszystko się zaczęło. Już podczas samego zabiegu pani doktor nie użyła mikroskopu, stwierdziła, ze będzie tak prosty zabieg, że nie jest on potrzebny. Używała przy tym bardzo dużo siły i po skończonym zabiegu w domu czułam wystające kanały po włożeniu palca po dziąsło w okolice korzeni. Zaczęłam mieć późnij drętwienia twarzy i ogólnie ten ząb, a minęło już 3 miesiące nie doszedł do siebie po leczeniu. Do tego ostatnio mam obolałą kość w tamtych okolicach, aż do żuchwy. Po policzku i do zębów przechodzi mi prąd ale nie wiązałam tego z zębem. Neurolog stwierdziła neuralgię.
Zrobiłam tomografię zębów i to co zobaczyłam w opisie mnie przeraziło.

Ząb 16 -leczony endodontycznie.
Wypełnienie widoczne w świetle czterech kanałów korzeniowych.
Kanały policzkowe niedopełnione :
w korzeniu policzkowym przednim ok 3mm -zmiana zapalna wokół wierzchołka.

Kanał policzkowy dalszy niedopełniony ok 1,5mm.
Widoczne wyraźne poszerzenie ozębnej okw.

W kanale podniebiennym ,w miejscu zaznaczonym na slajdzie
podejrzenie przetarcia. Do weryfikacji pod mikroskopem .
Wokół wierzchołka korzenia podniebiennego formująca się zmiana zapalna.

Ząb ma 3 korzenie i 4 kanały. Do czasu re-endo miał się dobrze.

Proszę o pomoc. Co ma teraz zrobic?

Czy kolejne re-endo wchodzi w grę? Czy możliwa jest resekcja wierzchołków?
Czy da się uratować ten ząb?
I co z neuralgią?
Witam
z opisu wynika ,że ząb był powtórnie leczony kanałowo i od tamtej pory pojawiły się dolegliwości . Trzeba najpierw udać się do stomatologa , który wykonywał leczenie kanałowe z tomografia i opisem. Być może konieczne jest kolejne otwarcie zęba i leczenie kanałowe albo możliwe ,że juz bezpieczniejszą opcja będzie wykonanie resekcji .Decyzje musi podjąć lekarz na podstawie badania oraz tomografii . Co do neuralgii to myślę,że decyzje o sposobie leczenia musi podjąć neurolog w konsultacji ze stomatologiem.