Nie wiem co napisać, o czym opowiedzieć. Potrzebuje wsparcia ,pomocy. Mam chorą mame i nie potrafię

6 odpowiedzi
Nie wiem co napisać, o czym opowiedzieć. Potrzebuje wsparcia ,pomocy. Mam chorą mame i nie potrafię sobie poradzić ze stresem.Nie wiem sama czy potrzebuje pomocy.Pewnie każdy teraz żyje w stresie.
Choroba bliskiej osoby, w szczególności któregoś z rodziców to zawsze trudna sytuacja. Nie znam bliżej sytuacji rodzinnej Państwa, ale czytam, że nie może sobie Pani poradzić ze stresem, lękiem o zdrowie mamy.Jeśli nie może Pani liczyć za bardzo na wsparcie bliskich, przyjaciół zapraszam serdecznie na konsultację.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychoterapeutyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

To trudna sytuacja i Pani niepokój jest zrozumiały. Warto zaczerpnąć wsparcia specjalisty, zadbać i siebie. Może być tak, że jak mama zobaczy w Pani zmianę, sama chętniej skorzysta z pomocy. Proszę o siebie zadbać, najlepiej w bezpośrednim kontakcie z psychoterapeutą czy psychologiem, a jeśli to niemożliwe, to via Skype. Trzymam kciuki. Pozdrawiam.
Agnieszka Skórzak
Dzień Dobry,
Wyczerpanie czy brak pomysłów jak sobie poradzić sobie z trudną sytuacją są naturalnymi odczuciami, które często towarzyszą nam w życiu. W takich sytuacjach warto z kimś porozmawiać . Pozwoli to na spojrzenie na sytuację z zewnątrz i ułatwi znajdowanie rozwiązań. Taką rolę mogą pełnić osoby bliskie ( przyjaciele, znajomi). Jeśli w otoczeniu nie mamy kogoś takiego proponuję skorzystać z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam
Choraba bliskiej osoby to znaczy stres a Pani pewnie jest osobą najbliżej wspierająca wiec tym bardziej obciążoną dlatego tym bardziej potrzebuje Pani wsparcia i pomocy również dla siebie żeby wspierać mamę. Na internecie na facebooku sa grupy wsparcia dla osób bliskich w chorobie zachęcam do skorzystania lub pomocy w gabinecie u psychologa. Proszę pamiętać że im więcej będzie Pani miała sił tym lepiej pomoże Pani mamie.Pozdrawiam
Dzień dobry,

w tego typu trudnych momentach warto skorzystać ze wsparcia terapeuty EMDR (terapia odwrażliwiania przy pomocy ruchu gałek ocznych). W jej trakcie wspólnie z terapeutą zbuduje Pani tzw. bezpieczne miejsce (które w momentach kryzysu, stresu pomaga przywrócić równowagę emocjonalną). Stosując EMDR pracuje się m.in. na pamięci emocjonalnej, w której przechowywane są trudne, stresogenne czy traumatyczne wspomnienia. Przeżywane są one nadal tak samo intensywnie, ponieważ emocje zw. z wydarzeniami traumatycznymi zostały zamrożone. Odzyskanie równowagi i adaptacyjne przetworzenie sytuacji, wpływa korzystnie na funkjonowanie psychosomatyczne oosby, dając jej siłę do adaptacyjnego radzenia sobie z nowymi wyzwaniami. To dobry krok i proszę rozważyć tego typu wsparcie.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek
Dzień dobry,
gdy choruje bliska nam osoba cały system rodzinny to odczuwa. Silne emocje, niepokój, obawy, przykre myśli i stres to naturalne uczucia towarzyszące nam w tej sytuacji. Warto zadbać w tej sytuacji o siebie, znaleźć osobę, której będzie Pani mogła opowiedzieć o tym co Pani czuje - dokonać wentylacji swoich uczuć. Jeśli przykre emocje i myśli będą się utrzymywać warto udać się do psychologa , który pomoże Pani w trudnej sytuacji oraz pomoże znaleźć skuteczne sposoby walki ze stresem.