Nie wiem co mam robić. Mój facet obiecał że nie będzie pił bo po alkoholu mnie wyzywa krzyczy itd a

3 odpowiedzi
Nie wiem co mam robić. Mój facet obiecał że nie będzie pił bo po alkoholu mnie wyzywa krzyczy itd a na koniec mówi że to moja wina już mam tego dość. Znowu mnie okłamał i pił ranią mnie jego słowa. Prosiłam ich rodziców żeby z nim pogadali ale on wtedy zamyka się w pokoju i nie chcę gadać. Mówi że nie wie czm tak robi ponadto jak jest trzeźwy to szybko i o nic się denerwuje czasami boję się się odezwać do niego bo już mam dość tego że jest wybuchowy wtedy i ja się stresuje. Jest kierowcą ciężarówki 2tyg w trasie 1tydz w domu. Pije jak nie pracuje w weekend. Mówi że mnie kocha ale następnego dnia po tym jak pil chcę z nim pogadać to wyłącza telefon przeklina i mówi że to wkurwiam jak dzwonię. Ponadto mieszkam z jego rodzicami widzieli nie raz jak się denerwuje jak mnie uderzył i nic. Mówią że ja mam na niego wpływ oni nic nie zrobią to trochę dziwne. Dziwnie też się czuje w tym domu przez nich
Dzień dobry, zapraszam do kontaktu online. Przyjrzymy się Pani relacjom z "facetem" i spróbujemy znaleźć wyjście z sytuacji trudnej dla Pani. Pozdrawiam serdecznie Agata Sawicka
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, opisuje Pani sytuacje, w których partner uderzył Panią, wyzywa, krzyczy, obwinia, okłamuje, jest nerwowy, jest wybuchowy, odmawia rozmowy, nadużywa alkoholu i to jeszcze potęguje zachowania agresywne. Obawia się Pani jego rekacji, czuje się Pani zraniona i zagrożona. To co Pani opisuje to przemoc psychiczna i fizyczna. Osoby stosujące przemoc zwykle stosują opisane przez Panią mechanizmy obronne - zaprzeczanie ("nie pamiętam, wymyślasz", itp.), obwinianie ("to przez ciebie tak się zachowuję", "to przez alkohol"), pomniejszanie swojego zachowania ("nic takiego się nie stało, przesadzasz". Bardzo ważne, aby nie trzymać w tajemnicy zachowania partnera i szukać dla siebie wsparcia wśród osób bliskich. Nie liczyłabym na wsparcie rodziców partnera, oni są uwikłani w Waszą sytuację, ciężko im będzie obiektywnie ocenić zachowanie syna. Proponuję także zgłosić się do lokalnego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie uzyska Pani pomoc psychologa, prawnika i innych specjalistów (pomoc darmowa). Może Pani skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia". Pozdrawiam serdecznie, i życzę dużo siły.
Dzień dobry,
alkohol i przemoc często idą w parze
.Rozumiem ,że jest Pani zagubiona ,zwłaszcza że nie może Pani liczyć na wsparcie domowników. Konsultacja z psychologiem w Poradni Leczenia Uzależnień będzie dobrym początkiem.Proszę poszukać takiej poradni najbliżej miejsca zamieszkania (NFZ) lub
skorzystać z płatnej konsultacji online.
Serdeczności,
Bogna Gadomska Karwacka