nie regularne miesiączki divina

3 odpowiedzi
Moj problem dotyczy zaburzeń miesiączkowania. Mianowicie któregoś mięsiąca nie dostałam okresu, a z racji ze przebywalam za granicą nie miałam za bardzo możliwosci na konsultacje z ginekologiem. zbliżając sie do 3 terminu okresu który równiez sie nie pojawił.. po powrocie do Polski udałam sie do swojego specjalisty który bardzo szybkko stwierdził ze to przez moj duzy spadek wagi(moje bmi było prawidłowe, aczkolwiek w tej dolnej granicy). przepisał mi tabletki divina ktore zalecił brac przez pół roku(poczatkowo wypisujac na 3 miesiące). Z racji ze nie najlepiej sie po nich czułam zaprzestałam po 2 miesiącach i po 2giej miesiączce z zażywania tabletek . przyszedł termin 3eciej miesiaczki ktorej nie dostałam, wiec wywnioskowałąm ze trzeba kontynuowac . (listek miesieczny to 21 tabletek) po 7 tabletce dostałam okres, po 5 dniach zakoczył sie przy ciagłym zazywaniu diviny, jestem w 19 dniu zazywania i kolejny raz w tym miesiącu dostaje okres czy to normalne? czy powinnam szybko udac sie do ginekologa?(moj obecnie przebywa na urlopie)
Szanowna Pani - proszę odstawić wszystkie leki na 2-4 tygodnie. i proszę sobie zadać pytanie czy brak okresu / bez jakichkolwiek innych anomalii /Pani przeszkadza? jest bardzo dużo uwarunkowań Pani stanu - więc musi być dłuższy wywiad. Z szacunkiem Artur Mazur Kalisz

Tak udać się do ginekologa po urlopie i w czasie miesiączki zrobic bad. FSH LH estradiol prolaktyna androstendion
Przy dużym spadku wagi może dojść do zatrzymania miesiączki. Divina jest lekiem dwufazowym do stos. w HTZ. Lekarz zaordynował prawidłowo, ale przy złym samopoczucziu można zmienić drogę podania np. przezskornie. Następne krwawienia były jako tzw krwawienia z odstawienia lub czynnościowe. Kiedy ginekolog wróci z urlopu proszę sie udać do niego