Nie potrafię schudnąć, kiedyś schudłem trochę, a teraz nie. Przytyłem po lekach i przez złe nawyki.

4 odpowiedzi
Nie potrafię schudnąć, kiedyś schudłem trochę, a teraz nie. Przytyłem po lekach i przez złe nawyki. Jaka jest przyczyna chudnięcia i jakie ewentualnie badania zrobić?
Witam
Nadwaga i otyłość nie są wyłącznie efektem spożywania zbyt wielu kalorii w stosunku do potrzeb organizmu. Na wadze mogą przybierać także osoby długo leczone niektórymi preparatami. Proszę pamiętać, że działaniem ubocznym niektórych leków jest przyrost masy ciała.
Jesteśmy tym co jemy, jeśli w naszym życiu przeważają złe wybory żywieniowe, to obciążamy tym nasze ciało i psychikę.
Nawyki żywieniowe trudno jest zmienić od razu, ale jest to możliwe przy odpowiednim wsparciu specjalisty.
Jeśli zdecyduje się Pan na wizytę u dietetyka proszę pamiętać wykonać przed wizytą takie badania jak: (pełna morfologia krwi, glukoza, hemoglobina glikowana, insulina, elektrolity, lipidogram, próby wątrobowe, kreatynina i kwas moczowy, żelazo i ferrytyna, CRP, TSH, FT3, FT4, anty-TPO, witamina D, kortyzol)
Pozdrawiam

Witam, proponuję zgłosić się do poradni dietetycznej, gdzie po zebraniu dokładnego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego łatwiej będzie ustalić zakres badań do wykonania. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry
Najlepszym sposobem na unormowanie wagi będzie wizyta u dietetyka.
Specjalista po rozmowie z Panią będzie mógł skorygować nieprawidłowości w diecie , ale też ocenić pracę organów układu trawiennego.
Często problemy ze śledzioną prowadzą do zatrzymania wody w organiźmie.
Bez osobistego spotkania z pacjentem nie da się tego ustalić.

Proszę wybrać specjalistę i życzę powodzenia.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Przede wszystkim proszę zacząć od prowadzenia dzienniczka żywieniowego, np. wtorek, czwartek i niedziela i zapisywać godziny oraz ilości spożywanych posiłków - jest to proste narzędzie do oszacowania błędów żywieniowych przez specjalistę.
Oczywiście warto umówić się na wizytę do dietetyka. W międzyczasie proponuje zacząć jeść regularne posiłki, mniej więcej co 3h. Pierwszy posiłek powinien być zjedzony do godziny od obudzenia się, a ostatni 3h przed snem. Proszę również przypilnować ilości wypijanej wody (min. 1,5l na dobę).
Wprowadzając małe zmiany już na samym początku, przed wizytą w gabinecie będzie nam łatwiej wprowadzić dalsze zmiany.
Co do wyników to proszę zrobić morfologię, lipidogram, glukozę oraz ze względu na wspomniane leki tzw. próby wątrobowe - są to podstawowe parametry i zarazem nie są aż tak kosztowne.
Pozdrawiam serdecznie, dietetyk kliniczny mgr Patrycja Krynicka