Nie mam siły na nic nawet najmniejsza czynność muszę robić na siłę albo wcale np.wychodzenie z psem

2 odpowiedzi
Nie mam siły na nic nawet najmniejsza czynność muszę robić na siłę albo wcale np.wychodzenie z psem mycie się.
Mam 18 lat jestem na środku szczerze mówiąc dużo przeszłam w dzieciństwie.
Boję się rozpocząć jakiejkolwiek działanie ku dorosłości mieszkam nadal z mamą i tylko utrudniam jej życie ma kłopoty finansowe a ja jej nie pomagam. Nie mam nikogo jestem beznadziejna. Nienawidzę siebie każdy z rodziny uważa mnie za dziecina osobę której mama wszystko robi i pomaga a sama nie daje rady. Stałam się problemem a nie osobą wszystko co dotknę się sypie. Nikomu nie mogę się wygadać bo uważają mnie za dziwną i że tylko wymyślam. Mam myśli samobójcze ale nie zrobię tego nawet jeśli jestem od krok bo kocham mamę nie zniosła by mojej utraty. Nie mam siły na nic jestem nikim.
Witam, opisuje Pani liczne objawy obniżonego nastroju, niepokojące są szczególnie myśli samobójcze, negatywne przekonania i oceny samej siebie. Proszę nie lekceważyć tych objawów, sugeruję wizytę u psychiatry i/lub psychoterapeuty. Specjaliści ocenią Pani stan i pomogą dobrać odpowiednią metodę leczenia (psychoterapii i/lub farmakoterapii). Pozdrawiam serdecznie. Powodzenia.

Zachęcam, aby zgłosiła się Pani do psychiatry i psychoterapeuty. Objawy o których Pani pisze są niepokojące, ale nie nieodwracalne. Jest mnóstwo specjalistów, którzy mogą Pani pomóc poczuć się dobrze we własnej skórze i ruszyć do przodu. Jest również możliwość, aby zgłosiła się Pani do Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście. Tam w ramach NFZ otrzyma Pani niezbędną pomoc w zakresie psychiatry, psychologa i psychoterapeuty. Terminy nie wszędzie są tak potwornie długie, trzeba to sprawdzić. Pozdrawiam ciepło.