Nie mam ruchu przez depresję, jedyny mój ruch to pójście do łazienki, kuchni albo salonu, a tak to c

2 odpowiedzi
Nie mam ruchu przez depresję, jedyny mój ruch to pójście do łazienki, kuchni albo salonu, a tak to ciągle siedzę. Jednak gdy już gdzieś wychodzę, to jak idę mocno boli mnie prawa noga i dolna część pleców też po prawej stronie. Dlaczego tak jest? Dlaczego z lewą stroną wszystko jest ok, a prawa boli?
Powodów może być bardzo dużo. Najbardziej „blachym” może być fakt, iż nie jesteśmy idealnie symetryczni. Przez internet ciężko ustalić co w Pana przypadku nie gra. Polecam udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!

Możliwe, że ból w prawej nodze i dolnej części pleców po prawej stronie jest spowodowany nieprawidłowym rozkładem obciążenia ciała. Gdy pacjent spędza większość czasu w pozycji siedzącej, może to prowadzić do osłabienia mięśni nóg i pleców, co z kolei może prowadzić do nierównomiernego obciążenia ciała podczas chodzenia. W efekcie może pojawić się ból w jednej z nóg lub pleców.
Dodatkowo, depresja może prowadzić do napięcia mięśniowego w ciele, zwłaszcza w okolicy pleców, co może również wpłynąć na ból w dolnej części pleców i nodze.
Jeśli ból jest silny i przeszkadza w codziennych czynnościach, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą, którzy będą w stanie dokładniej ocenić przyczynę bólu i zaproponować odpowiednie metody leczenia lub terapii.