Nie będę operował datami, okresami - to nieistotne. Faktem jest, że żona doradzała mnie latami. Pier

2 odpowiedzi
Nie będę operował datami, okresami - to nieistotne. Faktem jest, że żona doradzała mnie latami. Pierwszy raz przyłapana na wymianie sms-owej, od której mało nie szszedlem na zawał, wszystkiemu zaprzeczyła, pokrętnie się tłumaczyła, obiecała zerwanie kontaktu. Nie wierzyłem jej i jak się po kolejnych dwóch latach okazało miałem rację. Ona chciała skończyć, on nie. Przyparta przez niego do muru, wyznała mi całą prawdę. Twierdzi, że kocha i bardzo żałuje, ale unika rozmów na ten temat. Minęły miesiące. Jesteśmy razem, niby jej wybaczyłem, ale myślę o tym każdego dnia, widzę ją z nim, co i jak robili. Nadal cierpię niemiłosiernie. Jak żyć?
Dzień dobry,
Rozumiem że jest Panu bardzo trudno z tą sytuacją i ot nic dziwnego, że nie udaje się Panu przejść nad tym do porządku dziennego. Przydatna by była szczera rozmowa z żoną, dobrze żeby Pan wyraził te wszystkie emocje które Pan przezywa. Ma Pan również prawo zapytać żonę - nie chodzi o szczegóły co się wydarzyło - bo to bardziej jeszcze przysporzy Panu cierpienia - ale jakie były jej motywacje, czy czegoś jej brakowało w Państwa związku. Czy są jakieś trudności w związku, poza zdradą, które Państwo przezywacie i nad którymi dobrze by było popracować. Taka rozmowa może być trudna do przeprowadzenia we dwójkę, dlatego pomocne będzie skorzystanie ze wsparcia terapeuty par.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia par i małżeństw - 210 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry.
Jeśli nie jesteście w stanie samodzielnie odbudować związku po kryzysie i radzić sobie wspólnie z pojawiającymi się konsekwencjami zdrady to możecie udać się na terapię par. Wymaga to zgody każdego z Was do podjęcia wspólnej Waszej pracy i zaangażowania.
W przypadku braku takiej możliwości mogą posłużyć Panu indywidualne spotkania z psychoterapeutą zwłaszcza w tak trudnym dla Pana czasie.
Danuta Makowska