[Neurotyk o braku miłości?] Witam, jestem od pół roku w stałym związku. Zauważyłam, że od początku miałam obawy i podejrzenia wobec mojego partnera. Kiedy trochę ograniczył swój kontakt , albo delikatnie mnie krytykował odnośnie zachowania to zaczęły sie u mnie pojawiac jakieś lęki oraz pytania czy on mnie szczerze kocha jaka jestem, albo czy ja go kocham? Nie potrafię sobie odpowiedzieć, czy to co czuję jest prawdziwą miłością czy nie. Dodam, że nie współżyliśmy jeszcze (ja w ogóle). Na jego kąśliwe uwagi, bądź zachowania, które mi nie pasowały delikatnie reagowałam, zamiast energicznie. obawiałam się że mogę go zranić. Pochodzę z rodziny, gdzie matka zmarła jak byłam nastolatką. Mieszkam z ojcem, z którym mam średni kontakt.Też pamiętam że byłam porównywana do swoich koleżanek. Pytanie czy jestem osobą neurotyczną o braku miłości? Można jakoś wypracować swoje obawy? Jestem na przegranej walce jeśli chodzi o związek z partnerem? Teraz jesteśmy w kryzysowym momencie czy dalej być ze sobą czy nie Już się pogodziłam z tym, że się rozstajemy, jednak coś do niego czuję. Tylko czy teraz nie mylę miłości do brakującej matki z miłością taką prawdziwą do partnera? Jestem załamana.
mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty z którym będzie miała Pani możliwość porozmawiania o Pani trudnościach. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

mgr Paulina Stelmachowska
mgr Paulina Stelmachowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Warszawa
Witam, mając tylko tyle informacji ile Pani tu przedstawiła ciężko jest powiedzieć w czym "tkwi" problem, jednak wyraźnie widać,że odczuwa Pani pewny rodzaj cierpienia z tego powodu. Z tego co Pani pisze, sytuacja nie jest dla Pani łatwa i myślę, że pomoc psychologa, terapeuty była by korzystna.
W tym krótkim opisie wspomina Pani o relacjach z ważnymi osobami (matką, ojcem, partnerem). Każda z tych relacji jest warta przyjrzenia się, może wtedy uda się opowiedzieć na postawiona przez Panią pytania.
Pozdrawiam, Paulina Stelmachowska

dr Krzysztof Dudziński
dr Krzysztof Dudziński
Psychoterapeuta, Terapeuta, Specjalista medycyny naturalnej
Warszawa
WItam miło, Pani opis jest zbyt ogólny aby można było
odpowiedzieć na nurtujące Panię pytania. Przebija jednak
ton, że obwinia się Pani - moim zdaniem niesłusznie - za sprawy, które nie za bardzo od Pani zależą. także doszukiwanie się podłoża czegoś w dzieciństwie nie jest wskazane bez pomocy psychoterapeuty.
Partner prawdopodobnie ograniczył kontakty bo chciałby od Pani "dowodu miłości" czyli konkretnie seksu.
To jednak że Pani nie jest jeszcze gotowa na współżycie z nim jest najzupełniej normalne i to on powinien to zrozumieć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Krzysztof Dudziński

dr Andrzej Augustynek
dr Andrzej Augustynek
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Kraków
Zapraszam na konsultację

mgr Agnieszka Gołębiowska
mgr Agnieszka Gołębiowska
Psychoterapeuta, Logopeda, Terapeuta
Bytom
Szanowna Pani,
czytając Pani wpis wyobrażam sobie kobietę zagubioną i jednocześnie świadomą. Tak wiele wątków poruszonych zostało w tych kilku zdaniach. Można sobie zadać pytania jak bliska jest Pani relacja z Partnerem? Jak szczerzy jesteście ze sobą? Czy mówi Pani partnerowi o swoich wątpliwościach i obawach? Jeżeli nie, to dlaczego?
Kolejnym wątkiem jest Pani historia życia. Podczas sesji, psychoterapeuta zapewni Pani bezpieczeństwo i zrozumienie. Będzie miała Pani możliwość przyjrzenia się swojemu dzieciństwu, relacjom z rodzicami, z bliskimi oraz ich wpływem na Pani dorosłe życie, na relacje partnerskie, relacje z innymi ludźmi. Podczas terapii można się przyjrzeć Pani samoocenie. Bardzo często niska samoocena jest przyczyną podejrzliwości. Jednak, aby mieć pewność, co do tego jak jest, należy skontaktować się z psychoterapeutą. Podczas sesji uzyska Pani odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Serdecznie Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry,
ciężko jest odpowiedzieć na nurtujące Panią pytania bez bezpośredniej rozmowy. Myślę, że dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy psychologa/psychoterapeuty.
Psychoterapia powinna pomóc Pani odnaleźć się i zrozumieć wiele kwestii.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.