nerwy mlodego człowieka

1 odpowiedzi
witam mam pytanie. Syn który jest super uczniem klasy maturalnej gdzieś od roku zupełnie sie zmienił. zawsze był odludkiem ale od kiedy ma dziewczynę a pokłócą sie zachowuje sie okropnie i nie da mu sie wytłumaczyć ze robi zle. nigdy nie był wulgarny i był zawsze dobrze wychowany i szarmancki. słuchał sie nas. Z chwila 18 urodzin jakas totalna odmiana mowi ze wie co ma robic ze sam decyduje o sobie a przeciez matura on sie nic nie boi. Potrafi wydzwaniać do niej i pisać setki naprawdę bardzo obraźliwych sms. gdzy sie pokłócą, widzę ze ciągle pisze i pisze ale nie jest uzależniony od telefonu, gier chociaz ciagle wałkuja kada sprzeczke i dyskutuja sms ami. . zachowuje sie jakby tym telefonem umiał tylko pisac o swoich negatywnych emocjach. Kiedys rzucił w nerwach telefonem i go roztrzaskał gdy kazałam mu przestac. Rano mu przechodzi a za jakiś czas jest miedzy nimi dobrze i jest spokojny. Ma swoja wizje czegos co zaplanował w głowie i sobie ustawi jak ma byc i gdy tak sie nie dzieje jest wściekły, to w nim sie wzmaga nie umie odpuścić. nawet jak rodzic tej dziewczyny zadzwonił do nas ze skarga i ja tłumacze ze strasząc go ze to czasem jak nękanie to on nie odczuwa strachu i zagrożenia jakby nie myślał realnie. Nie dociera do niego ze jak pisze złe rzeczy i ktos to czyta to nie jest tak sobie ze spłynie jak po kaczce i on sie wyzłosliwi a potem bedzie dobrze. Skad taka mściwość i agresja jak był taki rozsądny. Wszyscy sie uczą a on sie zajmuje kłótniami , tak jakby nie panował nad spoba wtedy , każdy spoważniał a on....
W opisanej przez Panią sytuacji warto by syna zachęć do kontaktu z psychoterapeutą, Żeby mógł w bezpiecznej sytuacji omówić postające w nim uczucia. Terapeuta po zapoznaniu się z jego sprawami zasugeruje pomoc lekarza jeśli będzie taka potrzeba.