Nerwica lękowa

1 odpowiedzi
Witam pani Katarzyno.Niecałe pół roku temu,zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową.Przez 3 miesiące brałem leki Cital na dzień i trittico na noc.Po 3 miesiącach przepisano mi za miast citalu sertranorm.Od niespełna miesiąca nie zażywam już sertranorm a z trittico zeszłem do dawki 50mlg a brałem 200.Oczywiście schodziłem stopniowo co 2 tygodnie.jestem troszkę zły na mojego byłego psychiatrę, gdyż nie zalecił mi żadnej suplementacji odnośnie układu nerwowego na którym opierają się moje fizyczne dolegliwości.Tak poczytałem bardzo dużo o swojej i w sumie nie tylko mojej przypadłości i postanowiłem się zaznajomić z TPB.Polecił mi to także mój psychiatra.Zaakceptowałem nerwicę lękową tak jak po pół roku albo krócej ktoś inny zaakceptował raka czy inna chorobę.Jednak nie ustanie mojej dolegliwości towarzyszą nie tyle lęki co problemy z wysławianiem się,brak koncentracji,czasem totalny i ciągłe zaniki pamięci.Tzn pamiętam co robiłem wczoraj i przed wczoraj i nawet o mniej istotnych elementach,ale kiedy robię coś w pracy,albo w domu ciągle zapominam o świetle,o tym czy na pewno coś w pracy wyłączyłem a czasami zastanawiam się czy to co powiedziałem przed chwilą,powiedziałem dobrze.Ogólnie od początku mój stan znacznie się poprawił,ale pytanie czy moje inne problemy z choćby z pamięcią czy koncentracją mogą mieć podłoże neurologiczne.Pytanie do pani więc brzmi czy nie powinienem się udać na konsultacje do neurologa??Miała już pani pewnie wielu pacjentów z nerwicą i wie czy dodatkowe badania są wskazane czy raczej moje dolegliwości to klasyczny przypadek nerwicy.Zastanawiam się także nad indywidualną terapią bo powiem szczerze mało ludzi wokół mnie rozumie cokolwiek i raczej nie chcą słuchać bo się boją tego tematu.jednocześnie ciągle w pracy pada pytanie co mi jest i nawet bardzo mnie to irytuje.Myślę że przydała by mi się taka wizyta a z panią było by to nawet małe wyzwanie.Jestem sam od 8lat i nie mam zbyt wiele kontaktów z kobietami.Chce się też przez to dowiedzieć czy dotknęła mnie fobia społeczna,która przejawiam z kolegami z pracy.Gorzej mi się z nimi rozmawia,mniejsza pewność siebie i w pełni otwarta rozmowa,szczególnie z tak atrakcyjną kobietą,mogła by mi pomóc się przełamać.Z góry dziękuje za odpowiedz i życzę miłego dnia.
Szanowny Panie, to jest zrozumiałe ze przy nerwicy lekowej Pan ma dodatkowe dolegliwosci-np. Tak jak Pan pisze utratę koncentracji, zaburzenia pamięci. Wiec jeśli Pan pyta czy to klasyczny przypadek nerwicy, to w tym kontekście na pewno tak. Jednak leki i inne objawy dotyczą tematów które są specyficzne tylko dla Pana. Jeśli Pan ma ochote to niech Pan się skonsultuje z neurologiem. Jednak jednym ze sposobów leczenia nerwicy jest psychoterapia, wiec to bym polecala. Oczywiście zapraszam do siebie do gabinetu. Telefon do mnie znajdzie Pan na mojej stronie. Trzymam kciuki. Pozdrawiam Pana. K.Wybranczyk