Nasz 3-miesieczny maluch ssie kciuka, najczęściej do snu, po przebudzeniu lub w ostateczności z nudó

4 odpowiedzi
Nasz 3-miesieczny maluch ssie kciuka, najczęściej do snu, po przebudzeniu lub w ostateczności z nudów. Rozne rodzaje smoczkow wypluwa. Czy na tym etapie mozemy to zaakceptować i nie ingerować skoro takie ma potrzeby? Czy możemy a wręcz powinniśmy cos zrobic?
Wiem ze moze byc trudno z odzwyczajeniem.
Dzień dobry, odruch ssania u noworodka jest takim samym odruchem jak inne odruchy pierwotne.Z tego punktu widzenia, może on spełniać rolę:wyciszenia,damouspokojenia się.Innym istotnym elementem jest powód dla którego, noworodek często potrzebuje tej formy w określonej czynności -sen.Tej oceny nie da się dokonać on-line.Powodów może być kilka i ewentualnych zaleceń też.Pozdrawiam.

Dzień dobry, odruch ssania u 3-miesięcznego dziecka, jest aktywnością dominującą i bardzo ważną, pełni funkcję samoregulującą, wyciszającą, dziecko czuje się wtedy bezpiecznie. Jest mu to po prostu potrzebne. Jeśli ma taką potrzebę, nie zabraniałabym mu tego na tym etapie, ale próbowałabym palec zamienić na smoczek - smoczek można wyrzucić, kiedy odruch ssania zacznie się wyciszać, palec będzie przy nim zawsze. Pozdrawiam!
Dzień dobry!
Tak jak pisały moje przedmówczynie dziecko stymuluje się w ten sposób , w celu zniwelowania napięcia, uspokojenia, wyciszenia. Ja w takich przypadkach działam Terapią Neurotaktylną według Masgutowej. To naturalna terapia manualna, która idealnie się sprawdza przy wygaszaniu przetrwałych odruchów i ich regulacji. Pozdrawiam serdecznie ! neurologopeda Tomasz Bobrowski
Witam, dziecko na tym etapie rozwoju ma silny odruch ssania, dlatego też niektóre dzieci karmione piersią uwielbiają "wisieć na piersi". Jeżeli dziecko ma silną potrzebę ssania kciuka, to warto próbować ze smoczkami, aby w przyszłości nie było wady zgryzu i zniekształconego palca. Jako logopeda i przede wszystkim mama trójki dzieci polecam smoczki firmy MAM, u nas sprawdziły się idealnie. Pozdrawiam serdecznie.