Nadmierna potliwosc dloni i stop - a botox....

2 odpowiedzi
Witam, odkad pamietam mam problemy z nadmiernym poceniem sie Loni oraz stop (3 stopien). probowalam juz wielu rzeczy ale niestety nic nie pomaga wiec zastanawiam sie nad wstrzyknieciem botoksu. Chcialam zapytac jakie sa skutki uboczne zabiegu oraz czy kobiety starajace sie o dziecko moga miec taki zabieg wykonany?
Jaka jest cena tego zabiegu u Panstwa?
Pozdrawiam
Jeżeli nie jest pani w ciąży to zabieg można wykonywać. Botoks wstrzykuje się w skórę dłoni i stóp w małych dawkach co 1 cm ( około 50 wkłuć na jedną dłoń ). Blokuje on działanie gruczołów, ale nie na zawsze. Jego skuteczność to mniej więcej pół roku, czasem kilka miesięcy dłużej. Niestety zabieg jest bolesny. Dłonie i stopy bolą nawet znieczulone ponieważ skóra na spodach dłoni i na podeszwach stóp jest twarda i znieczulenie w postaci kremu słabo przez nią przenika. Koszt zabiegu waha się w granicach 1600 zł - 2000 zł za dłonie lub stopy .

Leczenie botoksem jest bardzo skuteczne, zapewnia pełną likwidację pocenia na zwykle ponad 6 miesięcy (po kolejnych zabiegach nawet na dłużej) więc mogę polecić tą metodę, jednak lek nie powinien być stosowany w ciąży (tak więc w okresie starania się o ciążę również nie) ani w trakcie karmienia piersią ponieważ nie został przebadany w tych grupach pacjentów, najlepiej więc zastosować go przed ciążą. W przypadku stosowania na stopy nie spotkałam się w praktyce z działaniami niepożądanymi, w przypadku dłoni opisywano nieznaczne osłabienie mięśni które może mieć znaczenie przy czynnościach precyzyjnych, oczywiście przemijające z czasem. W mojej praktyce ceny zależą od dawek i są opisane na mojej stronie internetowej.