nadmiar wody w organizmie

2 odpowiedzi
mam 28 lat i lekka nadwagę,z którą jakoś daję radę poprzez zdrowe jedzenie,ruch - pod kontrolą dietetyka.Problemem jest zatrzymywanie wody w organizmie,obecnie nadwagi nie mam,ale za to wody mam ok.7 kg za dużo,nawet dietetyczka nie może z tym sie uporać.Robiłam badania na tarczycę,nerki,wszystkie,które zleciła mi,wyniki są dość dobre.Dużo piję wody,ziołowych herbat,koktajli z pietruszki,selera,a nogi mam wciąż obrzmiałe,jak wstaję,to już czuję,że powoli zaczynają puchnąć,wieczorem trudno mi ściągnąć spodnie,takie robią się obcisłe,poza tym nogi wyglądają brzydko,są grube.Lekarze,u których byłam,albo zlecają kolejne podobne badania,albo mówią:trzeba schudnąć! Więc zostaję z problemem dalej sama ,mam nadzieję, że tutaj znajdzie się ktoś,kto naprawdę mi pomoże i znajdzie jakis sposób na tą wredną wodę.Bardzo proszę o poradę i serdecznie dziękuję.
Szanowna Pani,
ciężko jest mi wyrazić opinię, bo nie widzę Pani nóg i nie mam możliwości ich zbadania. "Woda w nogach" jest pojęciem nie medycznym i radzę zwyczajnie skonsultować się z jakimś specjalistą, w której Pani mieszka. Myślę, że jest to również kwestia trybu życia. Podaje Pani, że obrzęki nasilają się pod koniec dnia - mogą to być obrzęki z niewydolności żylnej. Obraz o jakim Pani mówi to może być również tzw. wodny cellutis.
Wizyta u dobrego dermatolog powinna Pani przynieść więcej szczegółów informacji.
Proszę się również zgłosić do lekarza POZ i poprosić o zbadanie nóg, jeżeli będą istniały wskazania dostanie Pani skierowanie do Chirurga naczyniowego.

Z wyrazami szacunku,
Konrad Lewandowski

obrzeki nog - moga miec tlo krazeniowe ( przewlekla niewydolnosc zylna?)
Dobrze byloby wykluczyc zmany w brzuchu ktore moga powoadac ucisk naczyn - wskazane usg jamy brzusznej, konsultcja ginekologa , do rozwazenia doppler ukladu zylnego konczyn dolnych