Naderwanie mięśnia dwugłowego uda

3 odpowiedzi
Nabawiłem się dość rozległego naderwania mięśnia dwugłowego uda podczas gry w piłkę nożną 11.09. Po miesiącu w miarę normalnie chodzę, ale podczas truchtania mam kłopot z unoszeniem chorej nogi i w efekcie często się potykam. Jak długo może potrwać dochodzenie do pełni formy w takim przypadku i co należy robić, żeby do tej formy dojść możliwie szybko
Witam problem naderwania mięśnia dwugłowego to częsta kontuzja u piłkarzy nożnych,, długość leczenia zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia. Mięsień podczas skurczu poszerza sie (fizjologia) natomiast po urazie jego rozszerzanie moze byc ograniczone przez mikroskopijne zrosty,leczenie naderwanego miesnia ma na celu utrzymanie lub przebudowie w kierunku poszerzania ,dlatego terapia z wyboru jest tutaj masaż poprzeczny (cyriax) + terapia globalna, eliminacja kompensacji powieziowych (terapia FM)
zapraszam na konsultacje
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Czas powrotu do zdrowia może zajać conajmniej 40 dni. Wszytsko zależy od tego czy był obrzęk/krwiak, tkliwość palpacyjna, ograniczony czynny zakres ruchu oraz ból podczas rozciągania. Aby rekonwalescencja przebiegała pomyślnie najlepiej skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, któy zaplanuje odpowiedni program terapeutyczny.
Sugeruję wizytę: - 800 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam.
Należy obciążać mięsień do wywołania odczucia bólu (ból nie może być bardzo silny i nie powinien utrzymywać się dłużej niż 10 do 15 minut po ćwiczeniach).
Ogólnie rzecz biorąc wprowadza się ćwiczenia od rozciągania (małe obciążenie) do pracy ekscentrycznej z oporem (bardzo duże obciążenie).
To od jakiego obciążenia zacząć i do jakich ćwiczeń kiedy przechodzić najlepiej skonsultować z fizjoterapeutą. Dobrze też będzie upewnić się, że ból pochodzi właśnie z tego uszkodzenia a nie z innego miejsca.
Ćwiczenia wplata się też w treningi by możliwie jak najszybciej wrócić do gry.
Tym sposobem uzyskiwałem bardzo dobre efekty a zawodnicy mogli bardzo szybko wrócić do treningów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.