Na zdjęciu Rtg kręgosłupa szyjnego (zrobionego przy okazji diagnostyki szumów usznych) wyszło że, ma

7 odpowiedzi
Na zdjęciu Rtg kręgosłupa szyjnego (zrobionego przy okazji diagnostyki szumów usznych) wyszło że, mam: odprostowanie lordozy szyjnej, szczelina m-k C5-C6 nieco węższa, poza tym kręgi szyjne i szczeliny m/k w normie.
Proszę podpowiedzieć co mam z tym robić, ponieważ odczuwam ból w karku przy skręcaniu głowy w lewą stronę. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie
Witam
Typowe objawy przy zmianie geometrii fizjologicznej lordozy szyjnej w wyniku najczęściej przeciążenia tkanek. Trzeba udać się do terapeuty manualnego. Osoba z doświadczeniem będzie w stanie zdiagnozować przyczynę patologicznego ustawienia lordozy szyjnej a co za tym idzie wdrożyć właściwe leczenie. Terapia i ćwiczenia lecznicze, plus właściwe bhp dnia codziennego - bezpowrotnie usuwają szumy, ból i co więcej korygują wadliwe ustawieni kręgosłupa szyjnego.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Osteopatia - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zarówno szumy uszne, zniesienie lordozy szyjnej jak i ograniczenie ruchu w jednym kierunku może wskazywać że podłoże problemu jest w nieprawidłowym napięciu tkanek (podłoże czynnościowe). Proponuję konsultację zarówno z otolaryngologiem (a jeśli już była) to z fizjoterapeutą/osteopatą pracującym holistycznie z ciałem. Pomocne hasła przy wyborze danego specjalisty to: tensegracja, techniki powięziowe i membranowe (Peter Schwind), łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS, Manipulacja Powięzi wg Stecco.Uwaga końcowa: nie ma złych metod terapeutycznych jednakże z własnego doświadczenia w pracy z Pacjentami z podobnymi problemami uważam, że w Twoim przypadku te mogłyby wnieść najwięcej.
Daniel
Witam serdecznie.
Opisane zmiany mogą być również przyczyną szumów usznych co oczywiście należało by różnicować z innymi zmianami po konsultacji z odpowiednimi lekarzami specjalistami. Powyższe problemy prawdopodobnie są wynikiem owych zmian jednakże, polecałbym wizytę u fizjoterapeuty który dokładnie przebada i przeprowadzi terapię ukierunkowaną na zniesienie dolegliwości oraz wdrożenie ćwiczeń do autoterapii by problem nie wracał w przyszłości.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Proszę udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w leczeniu zespołów bólowych (bólu) kręgosłupa w tym przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa. Odpowiednie prowadzenie przez fizjoterapeutę obejmujące ćwiczenia lecznicze i terapię manualną oraz szereg zaleceń daje doskonałe efekty. Proszę powstrzymać się od wykonywania ogólnych ćwiczeń na kręgosłup które w najlepszym wypadku nie pomogą a w najgorszym mogą istotnie pogorszyć stan. Dobranie ćwiczeń i zastosowanie terapii manualnej wymaga bardzo dobrej analizy stanu w oparciu o historię dolegliwości, zachowywanie się bólu w różnych sytuacjach i na różnych kierunkach ruchu oraz w oparciu o ocenę neurologiczną.
Sugeruję wizytę: I wizyta - terapia kręgosłupa poprzedzona diagnostyką - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Celowe dokładne badanie neurologiczne
Dzień dobry,

jeśli dochodzi do dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa szyjnego warto byłoby skorzystać z pomocy Osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty. Głównym elementem wizyty powinna być ocena, skąd dokładnie pojawia sie problem a następnie po zlokalizowaniu problemu przeprowadzona terapia ukierunkowana na przyczynę dolegliwości. Działanie takie będzie gwarantem skuteczności oraz długotrwałych efektów. Jeśli dochodzi do promieniowań w obrębie kończyn górnych lub zawrotów głowy, należy wykonać także badanie neurologiczne oraz testy naczyniowe.

Z Wyrazami Szacunku

Łukasz Radziszewski
Sugeruję wizytę: Osteopatia - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Badanie rtg jest badaniem dosyć ogólnym, pokazuje jedynie struktury kostne. Proponuję wykonać badanie MRI odcinka szyjnego i na podstawie tego badania oraz badania Pani/pana można ustalić plan leczenia.