Muszę pójść z kimś do teatru. Obawiam się, że wpadnę w drzemkę,, ponieważ mam niskie ciśnienie. Ca m

3 odpowiedzi
Muszę pójść z kimś do teatru. Obawiam się, że wpadnę w drzemkę,, ponieważ mam niskie ciśnienie. Ca mma przedtem zjeść lub wypić, chcąc temu zapobiec, jeśli w ogóle nie pijam kawy?
Można zacząć pić Yerba Mate jeśli smakowo będzie pasowało. Albo kupić preparat na bazie guarany. Powinno pomóc.

W sklepach ze zdrową żywnością można kupić Yerba Mate z dodatkiem miodu np. Yerba Mate Stron firmy Dar Natury. Mnie to bardzo pomogło. I w smaku też było ok. A tańszym rozwiązaniem jest zaparzenie mocnej czarnej herbaty. Potrafi pobudzić bardziej niż kawa. Zamiast cukru można użyć ksylitolu.
Dzień dobry. Aby uzyskać efekt pobudzenia można wypić napar z liści zielonej herbaty parzonej ok 2-3 minuty (dłużej parzona będzie miała właściwości uspokojające) lub zastosować dodatek sproszkowanej guarany do jogurtu, deseru czy kakao. Guarana ma działanie podobne do kofeiny, jednak jej efekt pobudzający pojawia się nieco wolniej i trwa dłużej. Jeśli pomimo wysypiania się w nocy (7-8 godzin snu) incydenty zasypiania w ciągu dnia nadal się pojawiają proponuję, aby pogłębić diagnostykę. Proponowałabym sprawdzenie poziomu TSH (aby wykluczyć ewentualną niedoczynność tarczycy) oraz wykonanie krzywej glukozowej i insulinowej (aby sprawdzić czy nie wystepuje hipoglikemia reaktywna). Pozdrawiam, A.Walus