Morfologia

4 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 23 lata. Od 2 lat mam powiększony węzeł chłonny na szyi - w badaniu usg wyszlo jeszcze kilka innych powiększonych węzłów wszystkie bez patologicznego unaczynienia - odczynowe. Kilka dni temu robiłam morfologie oto wyniki: ob 2; WBC 8,72, neut 3,47; neut %39,8% LYMPH 4(NORMA 1.2-2.7), EO:0,36 (DO 0.24 NORMA)rBC 4,66, hgb 14,3; hct 40,8, plt 263. Czy nieznacznie podwyższone limfocyty i neutrofile mogę mieć związek z powiększonym węzłem chlonnym lub alergią ? Powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?Czy liczba płytek nie jest zbyt mała, w marcu plt wynosiło 353.
Wyniki nie wskazują na nic niepokojącego, płytki w normie, proszę obserwować ten węzeł gdyby coś się zmieniło - wizyta u lekarza.

Proszę pójść do lekarza nie leczy się wyników tylko pacjenta.Leczenie przez Internet nie ma sensu.
Witam. Diagnostyka powiększonych węzłów chłonnych jest trudna i wieloaspektowa. Proponowałabym zacząć od konsultacji laryngologicznej, a później ewentualnie specjalisty chorób zakaźnych. Jedno badanie morfologii krwi nie upoważnia do wyciągania wniosków. Pozdrawiam.
Witam.
Czy diagnostykę zakończono tylko na usg węzłów chłonnych i morfologii? Sprawa trwa 2 lata więc powinno być zrobione więcej. Z punktu widzenia Pulmonologii proponuję wykonać rtg klatki piersiowej.
Pozdrawiam.
Arek Brodowski