Moje pytanie jest takie mam pocztkowa przepuchline i czy zabieg jest wskazany jak najszybciej ? I cz

4 odpowiedzi
Moje pytanie jest takie mam pocztkowa przepuchline i czy zabieg jest wskazany jak najszybciej ? I czy moge biegac ?
To musi zobaczyc chirurg, zbadac i wówczas ospowiedzieć na pytania.

Witam serdecznie,
Każda przepuklina jest wskazaniem do leczenia operacyjnego. W przypadku rezygnacji z leczenia przepukliny brzusznej w trybie planowym naraża się Pani/Pan na możliwe powikłania. Nie operowana przepuklina może zwiększać swoje rozmiary z biegiem czasu i zwiększać dolegliwości bólowe, początkowo podczas zwiększonego wysiłku fizycznego, następnie podczas codziennych czynności, a nawet w spoczynku. Najpoważniejszym zagrożeniem jest ryzyko uwięźnięcia przepukliny (bolesny guz przepuklinowy, którego nie da się odprowadzić do jamy brzusznej), kiedy to niezbędna jest natychmiastowa operacja, której ryzyko jest znacznie większe niż w sytuacji, gdy jest planowana. Do momentu zabiegu przeciwwskazane jest podnoszenie ciężarów oraz uprawianie sportów.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurgiczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Pytanie to należy skierować do chirurga ogólnego, ja jestem chirurgiem stomatologicznym
Witam. U osób aktywnie uprawiających sport zaleciłbym jak najszybsze zoperowanie przepukliny. Po zabiegu nie powinno się wykonywać nadmiernego wysiłku fizycznego przez 3 miesiące. Pozdrawiam.