Moje pytanie dotyczy wady wzroku mojego piecio letniego Synka. Od 5 lat mieszkamy w Wielkiej Brytani

3 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy wady wzroku mojego piecio letniego Synka. Od 5 lat mieszkamy w Wielkiej Brytanii lecz pierwsze badania wzroku Michaś przeszedł w Polsce. Około 3 tygodni temu. Niestety wynik to niedowidzenie prawego oczka, nadwzrocznosc oka prawego i roznowzrocznosc. Okulary +3 prawe i 0.5 lewe oczko. Oba do dali. Dodam że badania te wykonaliśmy u prywatnego specjalisty ponieważ planowaliśmy państwowe badania w UK po powrocie z Polski. Pan Doktor zapisał krople do oczu po których Michaś był bardzo wrażliwy na światło i widział zamazanie. Po 5 dniach stosowania kropli odbyliśmy ponowne dabania. Doktor zalecił okulary i plastry na oko. Dzisiaj Michaś przeszedł badania w Szkocji i UWAGA wynik to +5 i +2 (Mam na myśli szkła) Okolary te mają być na 3 miesiące i lekarz nie polecał korzystania z plastrów. Powiedział również że po 3 miesiącach Michaś musi wrócić na badania kontrolne i jeśli nie będzie widział poprawy to skieruje go do szpitala... (kiedy zapytałam go wtedy co będzie dalej nie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie...) Bardzo proszę o jakieś rady lub opinie na tem temat . Chciałabym wiedzieć czy to poprostu dwie różne metody leczenia czy głupia pomyłka. Jestem w stałym kontakcie z lekarzem z Polski i oczywiście z UK.
Z opisu wynika ,że wada refrakcji po stosowaniu Atropiny wyszła znacznie większa. niedowidzenie oka prawego wynika z wady wzroku . Noszenie korekcji jest niezbędne i kontrolna wizyta ma wykazać czy poprawiło się widzenie na oko praw. Jeśli nie to pewnie pacjent będzie skierowany na cykl ćwiczeń ortoptyczno-pleoptycznych celem poprawienie widzenia na oko prawe .
Pozdrawiam serdecznie

Okulary są niezbędne . Wada wzroku po Atropinie w "plusach " jest zawsze większa aniżeli po kroplach np.Tropicamid. Ważne aby dziecko nosiło okulary , ważne też jest zasłanianie oka lewego tak aby prawe oko więcej pracowało. Ważne są również ćwiczenia pleoptyczne ,które w Polsce wykonuje się w cyklach 2 tygodnie. Pozdrawiam
Witam zasłanianie oka zdrowego bezwzględnie powinno być stosowane trudno ocenić dlaczego było w WB wyższe wartości po badaniu być może było lepsze porażenie akomodacji po zastosowaniu nie wiemy jakiego leku . Jedno jest pewne ze jedno oko jest niedowidzące i wymaga przy braku poprawy po zasłanianiu ...ćwiczeń pleoptyczno ortoptycznych pozdtawiam