Moje problemy zaczęły się 2016r mianowicie w pracy dostałem tzn atak jak stwierdził lekarz, c

2 odpowiedzi
Moje problemy zaczęły się 2016r mianowicie w pracy dostałem tzn atak jak stwierdził lekarz, ciemno przed oczami serce jakby chciało wyskoczyć z klatki miękkie nogi strach panika, że umrę, minęło i stwierdziłem, że pójdę do lekarza psychiatrii i stwierdził zaburzenia lękowe z napadami paniki. Lekarz zastosował leczenie egzystą i mozarinem. Wszystko z czasem się uspokoiło na dłuższy okres, ale ostatnio znów przyszedł taki atak w trakcie wchodzenia po schodach to było straszne myślałem, że umieram i powtórzylo się to kilku krotnie jakby kumulacja emocji które gdzieś trzymam w sobie, nie okazuje ich, jestem w związku 6 lat pierwsze dwa lata było ok... Ale teraz przez ostatnie 4 lata nie chce mi się nic tak po prostu nie mam chęci żeby wyjść z kobietą najlepsze rozwiązanie to łóżko i jakiś film szukam gdzieś w sobie tej całej motywacji, która przychodzi ale za moment wszystko gaśnie a w ostatnim czasie pojawił się alkohol w znacznej ilości niby po pracy piwko jedno drugie ale czuję po sobie, że takie popijanie nie jest do mnie podobne. Szukam pomocy już dłuższy czas ale czy nie powinna zostać jakaś nowa diagnoza co do poprzedniej, przyznam szczerze nie miałem nigdy psychoterapii. Czuję się przez to wszystko gorszy od otoczenia i nie wart swojej partnerki z którą mieliśmy w tym roku wziąć ślub. Mam 24lata.
Dziekuje, ze Pan sie dzieli swoimi trudnosciami i zgadzam sie z tym, ze potrzebna jest praca terapeutyczna. Prosze sie nie obawiac wczesniejszej kategorii diagnostycznej, chociaz trafnie opisuje Pana objawy subiektywnie doswiadczane. Warto zakontraktowac z jakim terapeuta/terapeutka proces i wtedy tam pojawi sie cel i wszystko, co jest dla Pana wazne, mozna bedzie tam ujac. Objawy lekowe to jest, wg mnie, efekt napiec, ktore Pan przezywa i zalecalbym prace wgladowa nad tymi trudnosciami. Ataki paniki ustapia w trakcie pracy wgladowej. Poziom leku rowniez jest mozliwy do dostosowania do "znosnego" poziomu. Prosze nie zwlekac, szczegolnie wtedy, gdy zaczyna wchodzic w Pana przezycia kolejna relacja - relacja z substancja.

W leczeniu różnego rodzaju trudnosci połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest częstym rozwiązaniem. Celem procesu psychoterapeutycznego jest obniżenie poziomu lęku oraz nauczenie się radzenie sobie z dolegliwościami, jeśli juz one wystąpią. W tym wypadku sugerowałabym psychoterapię poznawczo-behawioralną (badania pokazuja jej efektywność).