Moje 4 miesięczne dziecko ma kręcz szyi i asymetrię oraz spłaszczoną główkę z jednej strony, chodzim

3 odpowiedzi
Moje 4 miesięczne dziecko ma kręcz szyi i asymetrię oraz spłaszczoną główkę z jednej strony, chodzimy obecnie do fizjoterapeuty i go rehabilitujemy. Chciałabym jeszcze jakoś go wspomóc i kupić mu poduszkę headcare. Czy to jest dobry pomysł ? Czy nie wyrządzę mu krzywdy ?
Myślę, że nie wyrządzi Pani krzywdy tą poduszką.

Bardzo dobrze ,że chodzicie do fizjoterapeuty. Mam nadzieję,że jest to fizjoterapeuta metody NDT Bobath lub Vojty. Polecam również terapię czaszkowo-krzyżową (cranio-sakralną) lub wizytę u osteopaty. Poduszka head care to doby pomysł. Proszę spojrzeć również na poduszkę good head ,taka sama jakość a dużo niższa cena. W razie braku poprawy kształtu głowy, proszę skontaktować się z przedstawicielami kaskoterapii - polecam Berlin Cranioform i Czechy.
Taka poduszka spełnia swoją funkcje dopóki dziecko nie jest dość mobilne ,żeby po prostu z niej zejść.Dlatego zalecane jest aby niemowlętom pomiędzy 4 i 7 miesiącem życia rozpocząć terapię kaskiem korekcyjnym ,którego dziecko sobie nie zdejmie.Obserwowałam piękne efekty takiej terapii i zachęcam - do Plagio-Czechy.