Moja córka zaczęła chodzić w wieku 14 miesięcy, obecnie ma już 18 a dalej robi kroki w stylu kowboja

Moja córka zaczęła chodzić w wieku 14 miesięcy, obecnie ma już 18 a dalej robi kroki w stylu kowboja (ma wygięte łydki). Lekarze pediatrzy rodzinni powiedzieli że jest to szpotawość kolan, mnie jednak martwi układanie stóp przy robieniu kroków. Nie wiem gdzie udać się na konsultacje tzn. fizjoterapeuta, ortopeda? Czy mam robić jakieś ćwiczenia z córką. Lekarze pediatrzy powiedzieli mi że z tym nic się nie robi i sama wyrośnie. (?)

3 odpowiedzi


Dobry ortopeda podpowie co zrobić ale zapewne i tak odeśle do fizjoterapeuty. Zachęcam do kontaktu z terapeutami pracującymi z ortopedia i neurologia dziecięcą.

mgr Jakub Ślachetka

mgr Jakub Ślachetka

fizjoterapeuta

Bydgoszcz

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Z pewnością nie wolno usztywniać kostek wysokim obuwiem "ortopedyczny" i lepiej nie przeszkadzać dziecku w normalnym rozwoju - konsultacja na żywo z fizjoterapeutą powinna rozwiać wątpliwości

mgr Paweł Boruc

mgr Paweł Boruc

fizjoterapeuta

Warszawa

Umów wizytę

Witam, konsultacja z lekarzem rehabilitacji powinna rozwiać wszelkie Pani wątpliwości. Zapewne dostanie Pani skierowanie na rehabilitację. Pozdrawiam Wojciech Szulborski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.