Moja córka na każdą potrawę reaguje płaczem, czy trzeba z nią iść do psychologa?

4 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie moja7-letnia córka nie chce jeść i mam z tym duży problem. Cokolwiek jej podam, to ona wybucha płaczem. Czy w takiej sytuacji, potrzebna nam jest pomoc psychologa? Bo ja już sobie z tym problemem nie radzę.
Jeżeli sytuacja nasila się i obserwuje Pani niechęć córki do jedzenia związane z tym zachowania emocjonalne to konieczna będzie wizyta u psychologa.

Tak, myślę, ze to wskazane aby Pani udała się z córką na konsultację do psychologa. Bardzo dużo problemów związanych z jedzeniem jest na tle emocjonalnym.( Polecam psycholog dziecięcy -Agnieszka Rembierz- Knoll)
Witam, podała Pani trochę mało faktów, żeby dokładnie zdiagnozować, o co chodzi w tym problemie. Wymaga to dokładnego wywiadu z Pani córką jak i rodziną. Na Pani miejscu zacząłbym od wizyty u psychologa dziecięcego - najlepiej psychoterapeuty. Niestety pracuję tylko z osobami dorosłymi, ale znajdzie Pani na tym portalu odpowiedniego specjalistę. Pozdrawiam, AZ
Witam, dzieci "niejadki" to faktycznie bardzo duży problem. Szczególnie, gdy rodzic chciałby, by jego pociecha prawidłowo się odżywiała i w diecie otrzymywała maksymalnie optymalne składniki pokarmowe. Niestety w Pan/i krótka wypowiedź nie wystarczy, by udzielić właściwej porady. Należy przeprowadzić dokładny wywiad z opiekunami dziecka (osobami, które spędzają z dzieckiem najwięcej czasu podczas dnia) /i rodzicami. Dopytać co dziecko zjada, czy są osoby, sytuacje w których je chętnie? Od kiedy trwa problem? itp. Następnie postawić diagnozę (czy to tylko złe nawyki żywieniowe, czy może jednak przyczyn tkwią głębiej - leki, silne emocje itp.). Niezaprzeczalnie pomoże w tym fachowiec. Proponuję mimo wszystko udać się do psychologa, a na pierwszej wizycie nie zawsze trzeba pojawić się z dzieckiem - to już ustalicie Państwo bezpośrednio ze specjalistą. Pozdrawiam ciepło.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.