Mój tata (lat 64) ma bardzo duży kłopot. Nieustanny, przeszywający ból barków, a właściwie stawów barkowych od już teraz ponad pół roku. Bardzo ograniczona ruchomość w stawach. Był już u wielu specjalistów, każdy stawia inną diagnozę. Ogromne zapalenie stawów, norma znacznie przekroczona. Brał i bierze leki przeciwbólowe, przeciwzapalne. Ma dietę, bo uznano w końcu, że to podobno dna moczanowa. Chodził również na zabiegi rehabilitacyjne typu krioterapia. Robimy już wszystko, aby przestało boleć, ale nawet ciężko z tym zasnąć. Nic nie pomaga. Osobiście wątpię, że jest to dna moczanowa, bo ból jest ciągły, nieustający i nawet odpowiednia dieta w połączeniu z lekami nie daje żadnych efektów. Proszę o pomoc - co to może być i gdzie się ostatecznie udać? Fizjoterapeuta, ortopeda?
mgr Grzegorz Popkowicz
mgr Grzegorz Popkowicz
Fizjoterapeuta
Warszawa
Cernio.pl

Witam. Może warto spóbować osteopatii.

mgr Borys Bąbliński
mgr Borys Bąbliński
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Proszę się udać do fizjoterapeuty, który zbada bark taty i odpowiem na pytanie co może być przyczyną dolegliwości.

 Dariusz Tomczak
Dariusz Tomczak
Fizjoterapeuta
Maków Podhalański
Polecam udac się do doswiadczonego fizjoterapeuty.

mgr Karol Filip
mgr Karol Filip
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Proszę udać się do fizjoterapeuty, aby przebadał manualnie tatę oraz zapoznał z dokumentacją medyczną. Wtedy powinien zaproponować optymalne postępowanie. Pozdrawiam!

mgr Martyna Witczak
mgr Martyna Witczak
Fizjoterapeuta
Września
Witam, objawy mogą sugerować dne moczanowa. Ale prosze się udać do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Jeśli jeszcze Państwo nie trafili to także do reumatologa. Ale fizjoterapeuta i/lub osteopata powinni poradzić sobie z bólem a chociażby go zmniejszyć. Pozdrawiam i życzę zdrowia tacie.

 Anna Lechelt
Anna Lechelt
Fizjoterapeuta
Długołęka
Witam, może należy zrobić badanie w kierunku boreliozy.
Np. panel koinfekcyjny, taki rozszerzony zawiera inne choroby zakaźne , które mogą być przyczyną dolegliwości.
Pozdrawiam.

mgr Danuta Rurarz
mgr Danuta Rurarz
Fizjoterapeuta
Legnica
Też proponuje rozszerzyć diagnostykę i proponuje RTG kręgosłupa szyjnego i ocenę postawy kręgosłupa jako całości np może być zwiększona kyfoza piersiowa a z doc szyjnego mogą być bóle w obrębie stawów barkowych typu korzeniowego dobrze dobrane zabiegi fizykoterapeutyczne i cwiczenia obu stawów barkowych powinne pomoc terapia rehabilitacyjna trwa dlugo i proszę uzbroić się w cierpliwosc z fizykoterapii proponuje jonoforezy z diprophozu ,laseroterapie pkt,w drogiej serii fonoforeze z niesterydowych lekow p/zapalnych np fatum tel, profenid tel czy voltaren gel jeżeli krioterapia to.rowniez ćwiczenia codziennie powoli możemy likwidować przykurcze w stawach .Cwiczenia stosujemy z zakresie możliwym.i bezbolesnym

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.