Mój tata (lat 64) ma bardzo duży kłopot. Nieustanny, przeszywający ból barków, a właściwie stawów ba

9 odpowiedzi
Mój tata (lat 64) ma bardzo duży kłopot. Nieustanny, przeszywający ból barków, a właściwie stawów barkowych od już teraz ponad pół roku. Bardzo ograniczona ruchomość w stawach. Był już u wielu specjalistów, każdy stawia inną diagnozę. Ogromne zapalenie stawów, norma znacznie przekroczona. Brał i bierze leki przeciwbólowe, przeciwzapalne. Ma dietę, bo uznano w końcu, że to podobno dna moczanowa. Chodził również na zabiegi rehabilitacyjne typu krioterapia. Robimy już wszystko, aby przestało boleć, ale nawet ciężko z tym zasnąć. Nic nie pomaga. Osobiście wątpię, że jest to dna moczanowa, bo ból jest ciągły, nieustający i nawet odpowiednia dieta w połączeniu z lekami nie daje żadnych efektów. Proszę o pomoc - co to może być i gdzie się ostatecznie udać? Fizjoterapeuta, ortopeda?
Cernio.pl

Witam. Może warto spóbować osteopatii.
Proszę się udać do fizjoterapeuty, który zbada bark taty i odpowiem na pytanie co może być przyczyną dolegliwości.
Polecam udac się do doswiadczonego fizjoterapeuty.
Proszę udać się do fizjoterapeuty, aby przebadał manualnie tatę oraz zapoznał z dokumentacją medyczną. Wtedy powinien zaproponować optymalne postępowanie. Pozdrawiam!
Witam, objawy mogą sugerować dne moczanowa. Ale prosze się udać do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Jeśli jeszcze Państwo nie trafili to także do reumatologa. Ale fizjoterapeuta i/lub osteopata powinni poradzić sobie z bólem a chociażby go zmniejszyć. Pozdrawiam i życzę zdrowia tacie.
Witam, może należy zrobić badanie w kierunku boreliozy.
Np. panel koinfekcyjny, taki rozszerzony zawiera inne choroby zakaźne , które mogą być przyczyną dolegliwości.
Pozdrawiam.
Też proponuje rozszerzyć diagnostykę i proponuje RTG kręgosłupa szyjnego i ocenę postawy kręgosłupa jako całości np może być zwiększona kyfoza piersiowa a z doc szyjnego mogą być bóle w obrębie stawów barkowych typu korzeniowego dobrze dobrane zabiegi fizykoterapeutyczne i cwiczenia obu stawów barkowych powinne pomoc terapia rehabilitacyjna trwa dlugo i proszę uzbroić się w cierpliwosc z fizykoterapii proponuje jonoforezy z diprophozu ,laseroterapie pkt,w drogiej serii fonoforeze z niesterydowych lekow p/zapalnych np fatum tel, profenid tel czy voltaren gel jeżeli krioterapia to.rowniez ćwiczenia codziennie powoli możemy likwidować przykurcze w stawach .Cwiczenia stosujemy z zakresie możliwym.i bezbolesnym
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.