Mój synek 7 miesięczny przechyla główkę do barku szczególnie widać to podczas karmienia chociaż czas

2 odpowiedzi
Mój synek 7 miesięczny przechyla główkę do barku szczególnie widać to podczas karmienia chociaż czasami trzyma ja prosto dodam też że nie ma problemu z obracaniem glowki i od niedawna siedzi. Dodam też że karmienie tylko jedna piersią i synek lubi tak naprawdę jedna stronę bo i spanie i przewroty z brzuszka lubi w jedna stronę. Czy powinnam ufać się do fizjoterapeuta? Powiem szczerze że ze względu na obecną sytuację w kraju wolałabym unikać lekarzy
Taki sposób noszenia nie jest odpowiedni dla dziecka w tym wieku z kilku względów. Są inne sposoby pielęgnacji i noszenia bardziej korzystne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Uczę tego na co dzień rodziców przychodzących do gabinetu. Jeżeli dziecko odgina się często do tyłu, a nie tylko gdy jest zdenerwowane, to może to świadczyć o nieprawidłowym rozkładzie napięcia mięśniowego i to jest jak najbardziej do poprawy.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
Proszę stymulować synka aby obracał się przed drugie ramię (te,które nie lubi) . W miarę możliwości proszę zmieniać mu pozycję podczas snu,tak aby głowa była zwrócona w stronę, w którą nie lubi. Najlepiej byłoby karmić go z obu stron lub centralnie. Jeżeli jednak karmi Pani jedną piersią to proszę stałe posiłki podawać centralnie lub z drugiej strony (tej której nie lubi). Symetryczne wykonywani czynności dnia codziennego (noszenie,karmienie,spanie,zabawy) sprzyja prawidłowemu symetrycznemu rozwojowi. Polecam wizytę u fizjoterapeuty dziecięcego metody NDT Bobath,po ustaniu epidemii lub prosze skorzystać z wizyty on line :) Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka :)