Mój syn ma 2.5 roku, i do tej pory nie powiedział więcej niż mamama, i raz powiedział baba, to było

6 odpowiedzi
Mój syn ma 2.5 roku, i do tej pory nie powiedział więcej niż mamama, i raz powiedział baba, to było przed 2 urodzinami. W tej chwili nie mówi nic. Jak coś potrzebuje to wskazje palcem, albo bierze mnie za rękę, prowadzi pod dane miejsce, pokazuje że chcę na ręce. Jak Go o coś proszę to wszystko poda, czyli wiem, że rozumie co do niego mówie. Syn jest wcześniakiem z 35 tygodnia, urodzony przez cesarskie cięcie,na początku karmiony sondą, w inkubatorze był ok 3 tygodni. Miał złe przejście z lekarzem pediatrą, która jak chciała Go zbadać to robiła, to na siłe. Syn się boi teraz panicznie lekarzy, a każda wizyta u lekarza kończy się wrzaskiem. Syn jest ogólnie strasznie nerwowy, potrafi uderzać głową o podłogę, ostatnio zaczął się rzucać jak na coś mu nie pozwalamy. Byliśmy u neurologa to kazała nam Pani doktor poczekać, że niedługo zacznie mówić, psycholog również nie widzi problemu z Nim, a Michał dalej nic nie mówi. Proszę o odpowiedź, co mam dalej robić. Wizyta u lekarza będzie ciężka, gdyż syn jak tylko zobaczy gabinet wpadnie w histerie i żadne badanie może nie wyjść.
Dzień Dobry,
proszę wykonać następujące badania, by mogła Pani/Pan wykluczyć poszczególne trudności:
- komplet badań krwi i moczu,
- badania słuchu
- badania laryngologiczne – w celu wykluczenia problemów z aparatem mowy i słuchu
- badania okulistyczne, w tym badania dna oka
- badania neurologiczne - natomiast jeśli Pani/Pan już była u neurologa, to proszę zachować wyniki badania.
- badania genetyczne i metaboliczne
Pozdrawiam

Dzień dobry, warto udać się na konsultację logopedyczną. Logopeda oceni możliwości chłopca w zakresie komunikacji i wstępnie zdiagnozuje podstawę opóźnienia w rozwoju mowy. Doradzi również, jakie dodatkowe badania można w tym konkretnym przypadku wykonać. Pozdrawiam
Szanowna Pani.
Oczywiście trzeba szukać przyczyny i nie wolno się poddać. Zalecam wizytę u logopedy, który będzie mógł przeprowadzić szczegółowy wywiad i skierować na dodatkowe badania. Mówi Pani, że syn źle reaguje na wizyty w gabinecie, dlatego proszę być przygotowaną na więcej niż jedno spotkanie, żeby Michał mógł się oswoić z terapeutą. Niestety, dodatkowe badania będą koniecznością. Wizyta w gabinecie logopedycznym jest często bardzo przyjemna dla dziecka. Specjalista za pomocą zabawy postara się uzyskać potrzebne informacje. Proszę się nie martwić tą wizytą. Jeśli jest Pani z Łodzi, zapraszam postaram się pomóc.
Dzień dobry! Zaleciłbym badanie słuchu, III migdałka. W takiej sytuacji , gdy dziecko reaguje traumatycznie na gabinety , proszę o nagrania zachowań werbalnych np. podczas zabawy z babcią, rodzeństwem itp. Nie można się poddawać i trzeba szukać przyczyny problemu. Pozdrawiam !
Szanowna Pani, również zalecam wizytę u logopedy. Jeżeli dziecko i Pani macie złe doświadczenia z wizytami u specjalistów, warto przed spotkaniem sprawdzić, jak wygląda miejsce, do którego się udacie. Gabinety logopedyczne zazwyczaj są wyposażone w taki sposób, by dzieci czuły się w nich bezpiecznie i komfortowo. 2, 5 roku to bardzo dobry moment, by rozpocząć terapię i symulację mowy dziecka - tym bardziej, że pisze Pani o tym, że dziecko było wcześniakiem. Samo czekanie często powoduje, że rodzic traci cenny czas, a problemy w komunikacji z dzieckiem tylko się pogłębiają. Pozdrawiam.
Dzień dobry, jeśli dziecko źle znosi wizyty w gabinecie, która i tak będzie konieczna to można na pierwsze spotkanie umówić się online.Specjalista poprowadzi tak rozmowę aby przeprowadzić wywiad i opowie jak przygotować dziecko do wizyty w gabinecie.Powodzenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.