Mój syn ma 10 lat, 160cm wzrostu i waży 68 kg czy z tak małym dzieckiem mozna pójść do dietetyka, ty

3 odpowiedzi
Mój syn ma 10 lat, 160cm wzrostu i waży 68 kg czy z tak małym dzieckiem mozna pójść do dietetyka, tylko że on nie je wszystkich warzyw i owoców, a diety kiedy będzie w szkole trudno diety pilnować, jeśli chodzi o ruch to robię co mogę aby jak najczęściej się ruszał proszę o poradę.
Dzień dobry,
Oczywiście, zapraszam serdecznie. Zajmuję się dziećmi - pomagam w uporządkowaniu codziennego jadłospisu, uwzględniając preferencje żywieniowe oraz tryb życia (szkoła) :)

Dzień dobry,
Jak najbardziej, zapraszam na konsultacje.
Ruch plus uporządkowane jedzenie wiele potrafią zdziałać.
Witam jak najbardziej z dzieckiem można udać się do dietetyka i to jak najszybciej, ponieważ czym szybciej zostaną wprowadzone odpowiednie nawyki żywieniowe tym lepiej dla rozwoju dziecka. Co do warzyw i owoców wszystkiego można się nauczyć a najważniejsze jest aby dieta była jak najmniej przetworzona tzn. składała się z naturalnych produktów była uboga w cukry proste ( słodycze, słodkie napoje itp.) zawierała odpowiednią ilość białka i zdrowych tłuszczy. Bardzo ważne jest to aby podczas wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych u dziecka uczestniczyła w tym cała rodzina bo to najbliższe osoby muszą być autorytetem dla dziecka wtedy proces ten jest łatwiejszy i bardziej naturalny kiedy wszyscy w domu odżywiają się zdrowo. Życzę powodzenia i zapraszam do Bydgoszczy;-)