moj problem tkwi w kregoslupie szyjnym ktory jak narazie po dwuch katach leczenia nie daje mi spokoj

3 odpowiedzi
moj problem tkwi w kregoslupie szyjnym ktory jak narazie po dwuch katach leczenia nie daje mi spokoju .Na dodatek doszedł odcinek kregosłupa piersiowego ktory bardzo dokucza mi przy glebszym oddychaniu i schylania.W nocy nie moge sobie znaleź odpowiedniej pozycji.Steierdzono...kyfoza piersiowa nieco spłycona,zaostrzenia na krawedziach trzonoe odcinka Th Kregoslupa.Nadłamanie plytek granicznych trzonów,zwlaszcza w czesci drodkowej dolnej kregoslupa Th na poziomie Th9-10.Krazki m-k odcinka piersiowego i czesciowo obnizonym sygnale w róźnym stopniu.Centralna wypuklina krązkow m-k Th1-2 Th7-8 Th8-9 z modelującą worek oponowy i zaznaczona redukcją rezerwy objętosciowej kanału kregowego towarzyszaca osteofiozie okrężna wypuklina krążka m-k Th9-10 z modelujaca worek oponowy i redukcje przedniej rezerwy plłynowej kanału kregowego.Bardzo prosze o pomoc.
Dzień dobry,
Z tego co zostało opisane mogę jedynie przypuszczać, że problemy z odc. szyjnym i piersiowym kręgosłupa nie wynikają przyczynowo z samego kręgosłupa, a właściwie z jamy brzusznej (na to wskazuje unerwienie narządów wewnętrznych, które przebiega wzdłuż odcinka piersiowego i bardzo często może rzutować na odcinek szyjny). W związku z tym, czy występują jakieś dolegliwości ze strony układu pokarmowego: wzdęcia, zaparcia, biegunki, refluks, wrzody, problemy z oddawaniem moczu itp.? Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby znalezienie terapeuty (zarówno fizjoterapeuty, czy osteopaty), którzy będą również pracować przy uwzględnieniu terapii okolicy narządów wewnętrznych. Zapraszam do kontaktu jeśli zaistnieje taka potrzeba.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski

Witam
Zmiany strukturalne są już dosyć zaawansowane przede wszystkim osteofitoza nadłamanie krawędzi trzonów. Towarzyszy temu degeneracja dysków. Leczenie takich zmian musi oprzeć się o kompleksowe podejście do przyczyny ich powstawania, a przyczyn może być kilka. Przeciążenia biomechaniczne, zaburzenia biochemiczne, genetyka itp. Trzeba popracować ze specjalistą w leczeniu takich zmian ( terapeuta manualny/fizjoterapeuta). Osoba z doświadczeniem będzie w stanie dobrać właściwą terapię i trening leczniczy, ustali program systemowej profilaktyki.
Pozdrawiam
Witam serdecznie

Zmiany są już na poziomie strukturalnym. Widać więc, że problem towarzyszy już od dłuższego czasu. Najrozsądniej będzie udać się do fizjoterapeuty który będzie w stanie spojrzeć całościowo. Ważne jest usunięcie przyczyny problemu a nie jedynie objawu jakim jest ból. Do tego potrzebna będzie analiza postawy tak naprawdę zaczynając od stóp w górę. Być może przyczyną problemu znajduje się zupełnie gdzie indziej a bóle kręgosłupa i zmiany w nim powstałe są tylko efektem tego zaburzenia. Myślę, że można nawet zaryzykować stwierdzenie, że napewno są gdzieś indziej. Poproszę napisać o jakie miasto chodzi będzie łatwiej kogoś zaufanego polecić. Pozdrawiam Łukasz Gajos