Mój mąż jest DDA (wiadomo to na pewno, zwłaszcza, że jedna z jego sióstr chodziła na terapię), poza

18 odpowiedzi
Mój mąż jest DDA (wiadomo to na pewno, zwłaszcza, że jedna z jego sióstr chodziła na terapię), poza tym pracuje w mundurówce i zachowuje się często jak tzw. "trep", alkohol w dużych ilościach pije rzadko ale prawie codziennie pije po 2 piwa, nasz staż małżeński to 12 lat ale związek dłuższy, od dłuższego czasu złe relacje z córką, która kończy lada dzień 11 lat, zaczyna dojrzewać - brak akceptacji, czepianie się, krzyk, okazywanie niechęci, obojętność, brak zaintertesowania; z synem 7,5 roku dobre. Od czego zacząć bo na pewno potrzebujemy pomocy; i ja i córka mamy mocne charaktery i nie dajemy się podporządkować; często muszę stawać w jej obronie bo już bardziej mi zależy na niej niż na naszym małżeństwie. Co robić bo chciałabym jednak żeby miała dobre relacje z ojcem nawet gdybyśmy się rozwiedli.
Witam serdecznie. Szanowna Pani, niestety to pytanie nie powinno być skierowane do neurologopedy. Bardzo proszę skontaktować się z terapeutą uzależnień, psychologiem, psychiatrą czy też odpowiednim ośrodkiem. Tam otrzyma Pani fachową pomoc. Wszystkiego dobrego! Z poważaniem Monika Knychalska-Zbierańska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
myślę, że powinni się Państwo zgłosić na terapię systemową – terapię rodziny jako systemu dynamicznie połączonych elementów, które wzajemnie na siebie wpływają.
Rodzina rozumiana jest, jako system, który składa się z podsystemów (małżeńskiego, rodzicielskiego, etc.) a sam jest również częścią składową większego systemu.
W ramach każdego ze wskazanych systemów ustalane są granice oraz reguły funkcjonowania i komunikowania się. Czasami pojawiają się trudności związane ze wspólnym wypracowaniem takich zasad i struktury rodzinnej, w której każdy będzie czuł się szczęśliwy, miał możliwości budowania swojej odrębnej tożsamości. Trudności tego typu mogą doprowadzić do sytuacji, w której zasada „daję i biorę” między członkami rodziny czy partnerami nie funkcjonuje. Pojawia się wówczas odczuwalny dyskomfort, konflikty, granice stają się sztywne, zaczynają być pomijane uczucia innych członków rodziny, czasami może pojawić się walka o władzę nad innymi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Aleksandra Bienert

Proponowałabym na początek terapię rodzinną.

Pisze Pani że mąż pije rzadko ale co dziennie pije piwo , niestety piwo to tez alkohol i w dodatku wypijany regularnie . Poza tym pochodzi z rodziny z problemme alkoholowym , i do tego ma stresująca , specyficzna prace , to wszystko może swiadczyc o uzależnieniu. Jednakże czy tak jest to moze Pani zweryfikować z terapeuta uzaleznien . Dlatego sugeruje skorzystać z takiej wizyty , oferuje swoją osobę. Moze byc spotkanie osobiste jeśli mieszka Pani w okolicach Poznania lub przez Skypa .
, lub z inanym terapeuta. Ponieważ jest Pani i dzieciom potrzebne wsparcie , pomoc i napewno informacje . Prosze pamiętać , ze to co dzieci odczuwają w rodzinie często przenoszą w zycie w dorosłe . Tak mogło sie stać z mężem . Zapraszam do kontaktu , nie ma na co czekać .

Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą

Problem jaki Pani opisuje świadczy o trudnościach w obszarze relacji rodzinnych. Myślę że dobrym pomysłem było by usiąść w najbliższym gronie i zastanowić się czy nie warto było by zgłosić się na rodzinną konsultację. Terapia rodzinna zwykle pomaga przyjrzeć się relacjom poszczególnych członków rodziny, wspiera też w poszukiwaniu konstruktywnych dla rodziny rozwiązań. To jest jeden z możliwych pierwszych kroków,
Pozdrawiam
Wojciech Królikowski

Potrzebne byłyby dla Państwa wypracowanie nowych, budujących dróg porozumiewania się w rodzinie. Zawsze zmiany dzieją się od Kogoś, Kto pierwszy wprowadza inne sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowna Pani. Powinna Pani udać się do psychologa. Nie podaje Pani miejscowości, ale na pewno można blisko domu znaleźć poradnię, w której przyjmuje psycholog. Jeżeli chciałaby Pani porozmawiać bardziej szczegółowo, to zapraszam do gabinetu ANDROMED w Katowicach na ul. Dąbrowskiego 19 w czwartek o godz. 16:45. O tej godzinie może Pani również zadzwonić

Jeśli każdemu z Państwa zależy na poprawieniu relacji zaleciłabym terapię rodzinną.

Proszę Pani, najlepiej będzie jak porozmawiamy osobiście na temat Pani problemów rodzinnych. Internet to nie jest odpowiednie miejsce, by poruszać tego typu tematy. Zapraszam do Centrum na pierwszą konsultację, która jest bezpłatna. Po niej Pani zdecyduje jakie podjąć dalej kroki.

Witam Panią, sugeruję się w pierwszej kolejności zapisać a terapię par/małżeńską, jeśli zależy Pani na poprawieniu relacji z małżonkiem. Musi być jednak spełniony podstawowy warunek: obie strony winny wyrazić chęć udziału w tej formie terapii. Sugerowałabym również zapisać rodzinę na terapię rodzinną; wówczas będzie można popracować nad relacjami pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny; w tym m.in. Pani córką i Pani mężem. Pozdrawiam

Dzień dobry. Córka wchodzi obecnie w okres dorastania. Jest to trudny okres zarówno dla niej jak i dla Państwa. Najlepiej skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej, na której będzie mogła Pani uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i ustalić dalszy tok postępowania.
Pozdrawiam

Proszę zacząć od zapisania sie na wizyte do specjalisty psychoterapii uzależnień(najpierw sama).

Uważam że to okazja na dłuższą rozmowę, Zapraszam do mojego gabinetu: Łódź ul Żeligowskiego 46. Z charakteru Pani wypowiedzi wynika kilka hipotez, wartych przedyskutowania - raczej w atmosferze gabinetu niż na forum publicznym.
Pozdrawiam Rafał Dobolewski

Ja bym wysłała męża na terapię żeby wyleczył się z alkoholizmu jeżeli on jest uzależniony od alkoholu będzie ciężko żeby na siłę to zmienić on sam w sobie musi zmienić to. Bo jeżeli będziemy Napierac wtedy może się stać agresywny i będą dzieci pokrzywdzone. Musi się pani poradzić psychoterapeuty bo ciężko mi się wypowiadać na ten temat bo ja jestem terapeuta manualny. Pozdrawiam Ewa

Witam! Myślę, że w przedstawionej przez Panią sytuacji pomocne może być spotkane z terapeutą w celu dokładnego omówienia obszarów związanych ze znalezieniem rozwiązania i zaplanowania dalszych działań: czy to terapii małżeńskiej, pomocy indywidualnej dla córki lub terapii rodzinnej.
Spotkanie z psychologiem, to też okazja do porozmawiania o tym, co jeszcze może Pani zrobić, żeby wspierać córkę.
Łączę pozdrowienia!

Dzień dobry,
zobaczyć problem to już jest połowa sukcesu... widać, że pomimo zwątpienia zależy Pani na rodzinie jak i na dobrych relacjach. Pyta się Pani od czego zacząć... myślę, że Pani jako osoba najbardziej widząca problem i szukająca rozwiązania powinna przyjść na konsultacje do terapeuty uzależnień. Jeżeli zdecydowałaby się Pani przyjść do mnie to zapraszam, pomogę w tak trudnej dla Pani sytuacji.
Pozdrawiam
Aneta Pajączkowska

Dzień dobry. Zachęcam do terapii rodzinnej bądź małżeńskiej. Zapraszam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.