Mój koszmar z grzybicą pochwy trwa już kilka dobrych lat. Odwiedziłam już kilkunastu ginekologów, pr

5 odpowiedzi
Mój koszmar z grzybicą pochwy trwa już kilka dobrych lat. Odwiedziłam już kilkunastu ginekologów, przyjmowałam dziesiątki globulek, tabletek, maści i żelów. Pomagało lecz tylko chwilowo, po około 3 miesiącach koszmar wracał. Mam ciągle wydęty, bolący brzuch, serowate upławy, które ostatnio nabrały zielonego koloru. Jestem już zrozpaczona. Przez to wszystko moja aktywność seksualna spadła niemal do zera, ciągle mam zły humor. Ogromnie wpływa to na komfort mojego życia... Czy jest dla mnie ratunek? Czytałam ostatnio o mykogramie. Ile kosztuje takie badanie i jak długo czeka się na wyniki? Pozdrawiam.
Nie ma znaczenia kolejne badanie. Nawracające zapalenie tego typu leczy się przewlekle nie dopuszczając do wznowienia. Każda przerwa powoduje nawracające nowe zapalenie.Leczymy wieloskładnikowo i oboje partnerów, miejscowo i doustnie ze wsparciem immunomodulatorow i probiotyków.

to jest pytanie do laboratorium
Mycogram to posiew z pochwy. Infekcje są objawem zaburzeń hormlonalnych a nie opornosci na leki, Estradiol w 3 dniu cyklu kortyzol, insulina, TSH
Wskazane jest wykonanie posiewu wydzieliny z pochwy w kierunku grzybów i mykogram, czyli oznaczenie, na jakie leki grzyby są wrażliwe, a potem leczenie doustne i dopochwowe, właściwymi lekami, warto też przeleczyć doustnie partnera a następnie zastosować szczepionkę przeciwgrzybiczą i dietę z ograniczeniem cukru
- szanowna Pani - należałoby przyjrzeć się Pani kompleksowo - i zacząć od oceny odporności lub jej spadku i zmiany diety.... z szacunkiem artur mazur