Moj ginekolog zalecil mi badanie ANA po poronieniu, moj wynik to: typ świecenia : homogenny, Wynik

1 odpowiedzi
Moj ginekolog zalecil mi badanie ANA po poronieniu, moj wynik to: typ świecenia : homogenny,
Wynik dodatki przy następujących parametrach :
kontrola : 102 +++ oraz DFS70: 118 +++
Pozostałe parametry ujemne.
Wcześniej nie miałam żadnych objawów, w ciąży zaczęły mnie boleć stawy kolanowe, choruje też na niedoczynność tarczycy oraz hashimoto.
Wyniki pozostałe: przeciwciała antykardiolipinowe: Igg 2.77, IgM 3.95,
Czynnik reimatoidalny : 10.5 (norma max 15). OB: 2. Crp(ilosciowo) : 0.5
Czy powyższe wyniki wskazuja na toczeń?
Przyczyną poronienia mogą być nieprawidłowości w układzie immunologicznym, który w czasie ciąży też się zmienia. Choroba Hashimoto dotycząca tarczycy też wiąże się z obecnością nieprawidłowych przeciwciał. Stan tarczycy też odpowiada za przebieg ciąży. Z pewnością trzeba te wszystkie wątki wyjaśnić.
Wszystkie wyniki badań, które Pani podaje są prawidłowe poza obecnością ANA, ale jego interpretacja zależy od testu jakim był wykonany i od objawów klinicznych. Jest to test bardzo czuły , ale niespecyficzny dla rozpoznania choroby jaką jest toczeń rumieniowaty układowy. Z pewnością po poronieniu wymaga Pani obserwacji położnika i reumatologa.
Pozdrawiam.