Mój facet nie chce ze mną chodzić na spacery woli tel co mam robić

6 odpowiedzi
Mój facet nie chce ze mną chodzić na spacery woli tel co mam robić
to zależy od tego czy nie chce wychodzić z Panią czy po prostu nie lubi spacerów?

Porozmawiać z nim.

Dlaczego nie chce wychodzić na spacery?
Pod jakimi warunkami mógłby wychodzić?
Jak inaczej moglibyście Państwo spędzać czas, aby było to przyjemne dla obu stron? (jeśli się uda znaleźć taki sposób to Pani może sobie chodzić na spacery sama, on wtedy będzie siedział na telefonie, a potem będziecie Państwo robili coś wspólnie).

Pozdrawiam :)
Dzień dobry, w Pani wypowiedzi, bardziej niż wspólny spacer, wybrzmiewa mi ludzka potrzeba uwagi i po prostu spędzania czasu razem ? Nie wiem, czy dobrze ja odbieram? Jeśli tak, to proponuję rozmowę o potrzebach z partnerem. Szczerość i wyrażanie swoich potrzeb (oczywiście z obu stron) są podstawą do budowania udanego związku.
Pozdrawiam serdecznie,
Sandra Sztajerwald-Reglinska
Jeśli dobrze zrozumiałem, to Pani partner nie wykazuje zainteresowania wspólnym chodzeniem na spacery i preferuje spędzanie czasu przy telefonie?! Jest to sytuacja, która może być frustrująca i wpływać na Waszą relację. Ważne jest, aby otwarcie porozmawiać z partnerem o swoich oczekiwaniach i potrzebach. Wyrazić swoje uczucia i wyjaśnić, dlaczego chce Pani spędzać czas razem z nim na spacerach. Komunikacja jest kluczowa w budowaniu zdrowej i satysfakcjonującej relacji. Razem możecie znaleźć kompromis. Możecie także omówić różne sposoby spędzania czasu razem, takie jak inne aktywności, które mogą Was oboje interesować. Ważne jest również, aby znaleźć równowagę między czasem spędzanym razem a indywidualnym czasem na korzystanie z telefonu. Możecie ustalić pewne zasady dotyczące używania telefonu w określonych sytuacjach, tak abyście oboje mogli cieszyć się czasem spędzonym razem bez rozpraszających elementów. Jeśli mimo otwartej komunikacji i prób znalezienia kompromisu, sytuacja nie poprawia się, warto skonsultować się z terapeutą, który może pomóc Wam w rozwiązaniu trudności i znalezieniu konstruktywnych sposobów na budowanie zdrowszej relacji, pozdrawiam Dariusz Trzebuniak.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna dla par - 260 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeżeli już Pani rozmawiała z nim o tym, ale to nie pomogło.. może warto byłoby zrobić sobie tzw. "challange" czyli postawienie wyzwania. Np. dzień bez spędzania wolnego czasu na telefonie. Proszę poważnie powiedzieć o swoich potrzebach, to kluczowe.
pozdrawiam
Moja sugestia to rozpoczęcię od rozmowy ze swoim partnerem o swoich uczuciach i potrzebie wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zaproponuj kompromis, na przykład krótki spacer, który może być dla was obojga przyjemny i nie wymagający dużo czasu. Można także spróbować połączyć spacery z inną działalnością, która mogłaby go zainteresować, jak np. fotografowanie. Ważne jest, abyście oboje mieli wpływ na to, jak spędzacie wspólnie czas, co może pomóc w budowaniu więzi i zrozumienia między wami.