Moim problemem są nie ukladowe zawroty głowy bóle tętnienie w głowie również bez bólu i pisk w głowi

4 odpowiedzi
Moim problemem są nie ukladowe zawroty głowy bóle tętnienie w głowie również bez bólu i pisk w głowie bóle karku . Rezonanse głowy dwa z kontrastem bez zmian angio rezonans prawidłowy. Wiele innych wyników również jak dopler tętnic morfologia echo holter błędnik okulista. Jedynie w rezonansie wyszły następujące zmiany zmiany zwyrodnienie ostefitozy krawędziowej. Na poziomie c3 co centralne uwypuklenie krążka z zachowaniem rezerwy płynowej rdzenia. C4 C5 lewo boczna przepuklina ogranicza światło otworu. C5 c6 centranlnaprawoboczna przepuklina powoduje ograniczenie rezerwy płynowej i światła otworu. C6 c7 niewielka centralna przepuklina powoduje ograniczenie rezerwy płynowej. Bez zmian ogniskowych. Czy te objawy a szczególnie zawroty nieukladowe mogą być od tych zmian? I objawy o których wspomniałam wyżej
Witam
Te wszystkie zmiany świadczą o nie właściwej biomechanice i wadliwym ustawieniu kręgosłupa szyjnego. Przy takich zmianach dochodzi do dużych napięć tkankowych i zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Te napięcia i ciśnienie sprawiają objawy zawrotów , bólu itp; a wtórnie degradują tkankę kostną (osteofity), oraz uszkadzają inne miękkie struktury (dyski). Potrzebna jest właściwa terapia manualna. Trzeba popracować lokalnie i układowo ( z całym ciałem) , a oprócz tego wdrożyć właściwy trening leczniczy. Proces regeneracji o dochodzenia do sprawności trochę trwa, ale jest możliwy.
Pozdrawiam

Potwierdzam opinie Pana Arkadiusza. W badaniach obrazowych nie wyjdzie przeciążony mięsień, wiezadlo czy bolesna powięź...dopiero przy ucisku można to zweryfikować. Kilkuletnie napięcia i nawyki doprowadzają do tego co napisano w badaniu. Dobry terapeuta od tkanek miękkich powinien rozwiązać problem i nauczyć co robić aby spowalniać procesy degeneracji oraz jak eliminować codzienne napięcia samemu w domu.
Witam serdecznie.
Polecam udać się do doświadczonego fizjoterapeuty, który będzie potrafił zweryfikować od strony funkcjonalnej czy każdy z lekarzy faktycznie ocenił prawidłowo daną strukturę. Miałem już doświadczenia kiedy lekarza przebadali pacjenta i twierdzili , że problem nie leży w ich kompetencjach a po wizycie w moim gabinecie pacjent został odesłany do innego laryngologa z podejrzeniem łagodnych położeniowych zawrotów głowy. Ponadto proszę pamiętać, że nie należy leczyć obrazów i wyników badań tylko pacjenta więc aby określić czy opisane problemy mogą wynikać z tych zmian w rezonansie należy zbadać pacjenta, przeprowadzić wywiad i odpowiednie testy.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Zgadzam się w pełni z kolegami po fachu. Przy tego typu objawach zawsze pierwszym specjalistą, do którego należy się udać jest oczywiście dobry lekarz neurolog oraz laryngolog. Po ocenie lekarskiej, jeżeli wykluczono zmiany chorobowe będące w kompetencji lekarzy, należy koniecznie udać się do dobrego terapeuty: osteopaty lub fizjoterapeuty. Dobrze ujął problem p Arkadiusz Kruk, więc nie będę powtarzać jego słów- w pełni się z nimi zgadzam. Konsekwentna praca może spowodować znaczne zmniejszenie się objawów a często ich wycofanie całkowite. Praca zazwyczaj zajmuje trochę czasu.. ale nie znaczy to, że trzeba biegać do terapeuty codziennie przez pół roku. Ja przyjmuję takich pacjentów na początku raz w tygodniu, a potem raz na dwa, trzy tygodnie. Wszystko zależy od nasilenia problemu oraz reakcji pacjenta na zabieg. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Agnieszka Kozińska