Moim problemem są nie ukladowe zawroty głowy bóle tętnienie w głowie również bez bólu i pisk w głowi

4 odpowiedzi
Moim problemem są nie ukladowe zawroty głowy bóle tętnienie w głowie również bez bólu i pisk w głowie bóle karku . Rezonanse głowy dwa z kontrastem bez zmian angio rezonans prawidłowy. Wiele innych wyników również jak dopler tętnic morfologia echo holter błędnik okulista. Jedynie w rezonansie wyszły następujące zmiany zmiany zwyrodnienie ostefitozy krawędziowej. Na poziomie c3 co centralne uwypuklenie krążka z zachowaniem rezerwy płynowej rdzenia. C4 C5 lewo boczna przepuklina ogranicza światło otworu. C5 c6 centranlnaprawoboczna przepuklina powoduje ograniczenie rezerwy płynowej i światła otworu. C6 c7 niewielka centralna przepuklina powoduje ograniczenie rezerwy płynowej. Bez zmian ogniskowych. Czy te objawy a szczególnie zawroty nieukladowe mogą być od tych zmian? I objawy o których wspomniałam wyżej
Objawy moga mieć związek z problemami odkregoslupowymi jednak kręgosłup to nie tylko dyski. Należy spojrzeć na Pani ciało całościowo. Zaburzenia hormonalne również mogą wpływać na tego typu problemy. Aby jak najwiecej powiedzieć należy przeprowadzić szczegółowy wywiad i poddać się terapii. Bez działania możemy tylko gdybać ponieważ wiele zaburzeń nie daje zmian w badaniach np krwi, z kolei wiele zmian w obrazowaniu (np. MRI) nie ma żadnego związku z danym problemem pacjenta. Dlatego trzeba pacjenta traktować całościowo i prowadzić diagnostykę wielopłaszczyznowa. Zapraszam do gabinetu.

Tego typu objawy często mijają po terapii stawów szczytowo-potylicznych i okolicznych tkanek miękkich. Problem przeciążeń szyi (zmiany strukturalne w MRI) to zapewne temat na dłuższą terapię.
Sugeruję wizytę: Rehabilitacja - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zmiany wytwórcze w obrębie kręgosłupa (osteofity pojawiają się gdy nadmiernie działające napięcie tkanek wytwarza " namiocik" między kością i okostną pod którą w procesie gojenia zachodzi mineralizacja) jak również dyskopatie wskazują, że podłożem jest najprawdopodobniej nieprawidłowe napięcie tkanek/ nieprawidłowa mechanika ciała. Z tego względu rekomenduję rozszerzenie diagnostyki w kierunku badania czynnościowego/ napięć tkankowych nie tylko w obszarze szyjnym ale właściwie całego ciała. Bardzo często zbyt zawężone spojrzenie prowadzi do niepełnej/nietrafnej diagnozy a w następstwie niepewnych wyników terapii.
W podobnych przypadkach pierwszym specjalistą, do którego należy się udać jest oczywiście lekarz. Ale tę drogę ma Pani już za sobą. Objawy, o których Pani pisze mogą być jak najbardziej powiązane ze zmianami napięciowymi tkanek w obrębie kręgosłupa (i nie tylko kręgosłupa). Bardzo często osteopata lub dobry terapeuta manualny jest w stanie sobie z takim problemem poradzić. Oczywiście w gabinecie rozpoczynamy od wywiadu i badania przedmiotowego, a dopiero potem przechodzimy do leczenia. Pani problem wydaje się być jak najbardziej do rozwiązania. Pozdrawiam