Migotka 75

1 odpowiedzi
Witam rozpoznanie szpitalnego wypisu jest niedowład wiotki,niestabilnosc kolana ,kolano ucieka mi do środka ,zrobiona badanie MR stawu kolanowego wykazało niewielkie nawarstwienia kostnena bocznych krawedziach powierzchni stawowych kości udowej i piszczelowej ,zmiany zwyrodnieniowe w rogach tylnych obu lakotek,wiazadlo krzyżowe przednie o nie jednorodnej strukturze,nieco zwiększona ilość płynu w jamie stawu.Zalecono mi rehabilitację ale może kolano mnie mniej boli lecz jest nie stabilne ,chodzę w ortezie męczy mnie to i przeszkadza czy pań doktor jest w stanie mi pomóc? Dodam również że w dzieciństwie przebylam operacje na przepuklinę rdzeniowo krzyżową.Pozdrawiam.
Z przedstawionego opisu wynika, iż niestabilność kolana jest spowodowane raczej zaburzeniami neurologicznymi niz uszkodzeniem więzadeł, które również najczęściej jest powodem niestabilności stawu. Dodatkowo, w badaniu MRI ujawnione zostały zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego,problem jest więc dosyć złożony.Wracając do Pani pytania, myślę, że jest szansa na poprawę funkcji stawu, ale konieczna jest dokonanie szczegółowej oceny ortopedycznej. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam, PB