Mieszkam w Krakowie. Potrzebuję bardzo pilnie pomocy, wiem już że nie poradzę sobie sama. Cierpię na

4 odpowiedzi
Mieszkam w Krakowie. Potrzebuję bardzo pilnie pomocy, wiem już że nie poradzę sobie sama. Cierpię na zaburzenia typu borderline, związane z tym zachowania autodestrukcyjne. Mam ciągłe myśli samobójcze. Jestem studentką i ciężko będzie mi przeznaczyć na terapię aż tyle pieniędzy. Jestem zapisana do psychiatry, ale czekanie na psychologa na NFZ zajmuje bardzo dużo czasu. Narzeczony nie radzi sobie ze mną, ale mnie kocha, widzę jak go ranię, jak przeze mnie cierpi. Mam momenty gdzie nie mam na nic siły i takie gdzie jestem jak nakręcony robot. Bardzo potrzebuję pomocy, ale nie wiem już co robić. Z jednej strony pieniądze, a z drugiej czas oczekiwania...
Dzień dobry,

osobą, która specjalizuje się konkretnie w tym zaburzeniu jest prof. Lidia Cierpiałkowska. Warto rozważyć współpracę z nią.

dr Monika Gmurek

Witam serdecznie,

proszę nie poddawać się i szukać specjalisty psychologa - psychoterapeuty. Czasem terminy sa odległe ale zdarza się, że ktos rezygnuje z wizyty i specjalista ma wtedy okienko. Warto porozmawiać o możliwościach pracy np w systemie co dwa tygodnie?
Pozdrawiam ciepło.
Dzień dobry.
Przede wszystkim rozumiem, że sytuacja jest dla Pani na chwilę obecną zbyt trudna i uciążliwa, żeby samodzielnie jej sprostać. W sytuacji kryzysu i silnych emocji może się tak zdarzyć. Cieszę się, że zdecydowała się Pani zatroszczyć się o siebie i sięgnąć po wsparcie. Mam natomiast wrażenie, że wobec pilnej potrzeby pomocy, poczucia bezradności, zachowań szkodliwych, a przede wszystkim ciągłych myśli samobójczych, być może należałoby już teraz odbyć konsultację lekarską, np. na oddziale szpitalnym, udając się tam samodzielnie, czy też wzywając pogotowie ratunkowe. Dopiero gdy sytuacja ustabilizuje się i oceni Pani, że ryzyko samobójstwa na daną chwilę nie będzie realne, może Pani samodzielnie spróbować poradzić sobie z trudnościami, stosując się do technik zaprezentowanych na blogach specjalizujących się w borderline i DBT (terapia dialektyczno behawioralna)
Jeśli chodzi o pomoc psychologiczną, to często łatwiej dostać się na terapię grupową na NFZ niż na indywidualną.

Pozdrawiam ciepło i życzę dużo zdrowia.
Vivian Fiszer
Może Pani udać się do szpitala psychiatrycznego i tam na pewno Pani pomogą. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk