Miałem wypadek 10 miesięcy temu złamana kość udowa z przemieszczeniem operacja tydzień w szpitalu na

3 odpowiedzi
Miałem wypadek 10 miesięcy temu złamana kość udowa z przemieszczeniem operacja tydzień w szpitalu na morfinie mam wstawiony gwóźdź czy coś nie wiem dokładnie jak to nazwać po operacji miałem wizyty kontrolne dostałem karteczkę z ćwiczeniami jak samemu mam w domu ćwiczyć teraz moje pytanie jest takie jak wygląda leczenie po takim złamaniu czy mogło wystąpić jakieś zaniedbanie lekarskie wszystko odbyło się w Anglii minęło 10 msc, a ja mam problemy z nogą wróciłem do pracy po 6 miesiącach wolnego na zmniejszone godziny pierwsze 2 miesiące było ok, ale teraz mam ból nad kolanem gdy dotykam czuję jakbym coś miał czasem to puchnie wchodząc po schodach czuję jakby ktoś mi coś wbijał w pracy jeżdżę wózkiem po 2-3h noga już się robi tak zimna, że muszę mieć przerwę, bo z zimna ból się nasila kuleje cały się zastanawiam czy kiedyś jeszcze będę chodził normalnie byłem u rodzinnego powiedziałem o wszystkim odesłał mnie tam gdzie operacje miałem i na fizjoterapie.
Nie ma odpowiedzi na Pana pytanie przez internet. Mało danych, mało precyzyjnie itp. Zdecydowanie nie tedy droga. Proszę się udać do dobrego ortopedy z dokumentacja medyczna itp itd

W mojej opinii powinien Pan się udać do dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Noga pewnie była usztywniona/unieruchomiona i zbytnio jej pan nie obciążał co moim zdaniem jest błędem. Kość ma funkcję podporowa i przenoszenia obciążenia więc jej funkcjonalnym leczeniem jest właśnie obciążanie. Podczas złamania pochłonięta została bardzo dużą siłą co odbiło się na powięzi i jej uwodnieniu / odżywieniu . I tak jak napisał pan wyżej , aby coś zrobić musi udać się pan do kogoś kompetenego. Ja zalecam wizytę u fizjoterapeuty lub osteopaty
Pozdrawiam
Wykwalifikowany fizjoterapeuta zapozna się ze szczegółami Pańskiej historii i nakreśli dalszy plan postępowania, który powinien przynieśc pozytywne rezultaty. Pozdrawiam!