Mialam zlamanie trojkostkowe stawu skokowego i mialam operacje, po prawej stronie mam 6 srub i plytk

2 odpowiedzi
Mialam zlamanie trojkostkowe stawu skokowego i mialam operacje, po prawej stronie mam 6 srub i plytke, a po lewej 2 sruby. Mialam gips przez 2,5 tygodnia od operacji i przez 3,5 tygodnia orteze.
Kiedy po zdjeciu ortezy bede mogla zaczac chodzic? Oczywiscie od momentu kiedy kosci sie juz zagoja.
Zapisalam sie juz na rehabilitacje - ile trwa taka rehabilitacja? Za 6 tygodni od pierwszej wizyty u rehabilitanta mam wyznaczona date porodu i strasznie boje sie ze do tego momentu nie bede mogla chodzic..
Dzień dobry, Żeby mogła Pani swobodnie chodzić, musi być spełnionych kilka warunków. Po pierwsze musi: Pani uzyskać pełny zrost kostny. Ciąża stanowi pewnego rodzaju obciążenie dla organizmu, dlatego proces gojenia może przebiegać wolniej. Po drugie: musi Pani odzyskać zakres ruchu w stawie- to będzie jedno z zadań wczesnej rehabilitacji. Po trzecie: ruchy w stawie muszą być niebolesne. Wreszcie, po czwarte, trzeba wyćwiczyć nogę w stabilizowaniu stawu. Z reguły cały proces trwa kilka tygodni, choć są znane przypadki, gdy postępy były naprawde szybkie. Proszę jednak pamiętać, że zmiany hormonalne podczas ciąży oraz zwiększona masa ciała mogą ten proces opóźniać.
Życzę szybkiego powrotu do sprawności.
Dominik Zakrzewski

To zależy jak szybki będzie postęp w zroście kostnym i rehabilitacji, ciąża raczej to opóźni. Niestety na Pani pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, to zbyt indywidualne. Nie pozostaje nic innego, jak dbać o nogę i się rehabilitować. Pozdrawiam!