Miałam chirurgicznie usuwaną ósemke 30 maja. Dzisiaj (8 czerwca) miałam zdjęte już szwy. Dentystka p

9 odpowiedzi
Miałam chirurgicznie usuwaną ósemke 30 maja. Dzisiaj (8 czerwca) miałam zdjęte już szwy. Dentystka powiedziała że wszystko goi się ładnie. Przez ten cały czas jest mi nieco inaczej mówić mam na myśli to, że gdy mówię szybciej mówię nieco niewyraźnie mówię. Mam zwłaszcza problemy z mówieniem 'ć, ś, ź' można powiedzieć że trochę seplenie. Czy to normalne po zabiegu? I czy tak już zostanie na zawsze?
Po takim zabiegu mogą być takie powikłania.Jeśli była sztywność języka po dłutowaniu,to wskazana jest przyjmowanie witaminy B complex.Czasami niestety takie objawy zostają na stałe.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam zalecam kontrole u stomatologa który wykonywał zabieg i zgłoszenie mu swoich dolegliwości
Witam. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który wykonywał zabieg i zgłosić mu zaistniałą sytuację. Pozdrawiam
Witam ,powinno minąć . Czasem taki stan utrzymuje się długo
Prawdopodobnie został podrażniony nerw, który zaopatruje nie tylko zęby, ale także okoliczne tkanki. Wszystko uzależnione jest od skali podrażnienia. Objawy powinny ustąpić, ale niekiedy trwa to dość długo. Nie można też wykluczyć trwałego uszkodzenia. Na obecnym etapie można wspomagać się zabiegami fizykalnym. Należałoby się zgłosić do specjalistycznego ośrodka
Dzień dobry, podane przez Panią objawy sugerują podrażnienie nerwu językowego, co mogło nastąpić podczas podawania znieczulenia przewodowo( zakładam że była to dolna ósemka). Proszę uzbroić się w cierpliwość ale jeśli objawy będą utrzymywać się to zalecam udanie się do najbliższego Instytutu Stomatologii( Katedra Chirurgii Szczękowej)np.w Lublinie, ul.Kliniczna 1, na konsultacje i ewentualne wdrożenie leczenia . Może Pani mieć wtedy zaproponowaną fizjoterapię i farmakoterapię( są specjalne iniekcje ze środkiem wspomagającym regenerację nerwu).Pozdrawiam
Dzień dobry,
Opisane przez Panią objawy często występują u pacjentow po usunięciu dolnych zębów. Naruszone podczas zabiegu nerwy z czasem ulegają regeneracji. Żeby ją przyspieszyć warto zażywać kompleks witamin z grupy B. Pomocne są także zabiegi laserem stymulującym gojenie. Polecam wybrać się do swojej dentystki i opowiedzieć jej o swoich wątpliwościach.
Pozdrawiam serdecznie, Joanna Mastalerz-Kulik
Witam i pozdrawiam ! z wcześniejszymi zaleceniami się zgadzam, trudno wyrokować gdy jest niepełny obraz. Może być to następstwo znieczulenia , porażenia nerwu jako wynik działania traumatycznego, jak rownież zmiana warunków w jamie ustnej co może powodować wadę wymowy. Wszystko minie. Wykonujący zabieg zaleci odp. terapię.
Szanowna Pacjentko,
Takie objawy jakie Pani podaje niestety zdarzają się po usuwaniu trudnych i zatrzymanych ósemek. Prawdopodobnie wynikają z podania środka do znieczulenia i ustąpią po pewnym czasie. Jeśli objawy nie miną lub nie zaczną ustępować po 7-14 dniach powinna się Pani zgłosić na wizytę kontrolną. Najlepiej do lekarza, który usuwał ząb, bo będzie pamiętał jak przebiegała ekstrakcja i jak Pani pomóc.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.