Miała robiony MRI który wykazał dyskopatie odcinka L4l5 dodam że od lipca mam ciagly bol lewej nogi

5 odpowiedzi
Miała robiony MRI który wykazał dyskopatie odcinka L4l5 dodam że od lipca mam ciagly bol lewej nogi Przez to że pracuje w sklepie lekarz dla mi zwolnienie na 4 tyg Obecnie mysle o zmianie pracy ale nie wiem jaka pracę mogę podjąć z tą przypadłością
Myślę, że w pierwszej kolejności należałoby rozwiązać problem bólu, który Pani towarzyszy. Dyskopatia to nie wyrok. Poza tym nie znamy szczegółów i nie wiemy, czy rzeczywiście to ona wywołuje u Pani takie dolegliwości. Praca w sklepie wymagająca długotrwałej pozycji stojącej równie dobrze może być źródłem np. przewlekłej niewydolności żylnej, która także da objawy bólowe.
Sugeruję udać się z wynikami badań do dobrego fizjoterapeuty.

Warto obserwować swój stan przez najbliższe 4 tygodnie. Lekarz powinien zalecić dużo odpoczynku w pozycjach, które zmniejszają Pani dolegliwości (wnioskując z Pani opisu, prawdopodobnie byłaby to pozycja embrionalna). Można ten okres wzbogacić rehabilitacją, gdzie dobrze przebadana, miałaby Pani możliwość nauki ćwiczeń, by radzić sobie z bólem teraz i ewentualnie w przyszłości.
Podtrzymując opinię Fizjoterapeuty powyżej, dyskopatia to nie wyrok, może ona spotkać (i najczęściej spotyka, choć bezobjawowo) nas wszystkich. Warto mieć świadomość, co nasila dolegliwości bólowe, a co je zmniejsza. W kwestii zmiany pracy prawdopodobnie praca biurowa stanowiłaby tu dobre rozwiązanie, aczkolwiek robienie przerw na odpoczynek kilkuminutowy w bezbolesnej pozycji w Pani obecnej pracy, najpewniej dałoby równie dobre rezultaty.
Dyskopatia w odcinku lędźwiowym na poziomie l4/l5 jest często przyczyną rwy kulszowej - bólu i zaburzeń czucia na przebiegu nerwu kulszowego od pośladka w dół do uda czasami też podudzia i stopy. Warto udać się do fizjoterapeuty najlepiej specjalizującego się mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa (np. certyfikowany terapeuta metody McKenzie) który zweryfikuję czy ból nogi występujący u Pani wynikać może z dyskopatii w odcinku lędźwiowym a jeśli tak to wdroży odpowiednią terapię. Odpowiadając na Pani pytanie, przy tej skąpej ilości informacji, wydaje się że na chwilę obecną (bez terapii) powinna unikać Pani dźwigania ciężkich przedmiotów, pochylania się i skręcania w szczególności w pochyleniu z obciążeniem (takie czynności występują niestety w pracy w sklepie) gdyż może to doprowadzić do pogłębienia problemu i nasilenia symptomów. Wizyta u dobrego specjalisty wydaje się być koniecznością.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, zanim zmieni Pani pracę, można skonsultować się z fizjoterapeutą, który postara się dobrać najlepsze postępowanie terapeutyczne. Bez wnikliwego wywiadu i oceny niestety nic więcej nie da się napisać. Pozdrawiam
Dzień dobry, dyskopatia to nie wyrok :) Sugeruję udać się do doświadczonego fizjoterapeuty, który wdroży prawidłowe leczenie.