Mężczyzna lat 63 z nadczynnością tarczycy i dużymi wolami tarczycy. Przyjmuje leki na nadciśnienie i

3 odpowiedzi
Mężczyzna lat 63 z nadczynnością tarczycy i dużymi wolami tarczycy. Przyjmuje leki na nadciśnienie i thyrozol. Od kilku miesięcy cierpi na zawroty głowy, wrażenie ucisku, lekkiego porażenia w obrębie głowy i szyi po wstaniu z łóżka po nocy lub przy zmianie pozycji z klęczącej na stojąca, a także podczas długotrwałego stania. Oprócz tych momentów w ciągu dnia objawy nie pojawiają się. W RTG zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego i niewielki kręgozmyk kręgosłupa szyjnego. Badanie neurologiczne w normie. Diagnozy dwóch niezależnych neurologów to 1) ucisk tarczycy na naczynia krwionośne 2) zwyrodnienie kręgosłupa. Fizjoterapeuta nie potwierdza diagnozy, nie potrafi stwierdzić przyczyny objawów. Endokrynolog skierował do chirurga i na rezonans głowy i kręgosłupa szyjnego. Konsultacja i badanie dopiero za miesiąc.
Badanie Doppler tętnic szyjnych i kręgowych bez odchyleń.
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu i wskazówki do ewentualnej dalszej diagnostyki. Problem jest bardzo uciążliwy, nie pozwala spokojnie spać, przez co pojawił się lek przed zasypianiem.
Kontynuowac leczenie wskazane przez endokrynologa, a także spróbowac fizjoterapii u innego specjalisty, może innymi technikami uda mu się Panu pomóc. Pozdrawiam

Jeżeli badania neurologiczne są bez odchyleń to pozostaje sprawdzić układ powieziowy .Przy nadczynnosci tarczycy mogą być densyfikacje inaczej usztywnienia tkanki powieziowe i trzeba to uwolnić gdyż objawy które są tu opisywane mogą być z układu powieziowegi
Proszę wykonać konsultacje laryngologiczna i kontrolować ciśnienie ponieważ w chorobie nadcisnieniowej mogą pojawiać się takie objawy jakie Pan podaje i konsultacja laryngologa konieczna .Mogą to też być objawy że zmian inwolucyjnych. Po tych zleceniach fizjoterapia i cwiczenia w/G metodyki jak przy zawrotach glowy