Mężczyzna 31 lat 197cm, 93 kg. Witam, od kilku lat sezonowo zmagam się z przewlekłym zapaleniem z

1 odpowiedzi
Mężczyzna 31 lat 197cm, 93 kg.

Witam, od kilku lat sezonowo zmagam się z przewlekłym zapaleniem zatok ( co roku stan zapalny trwa około 3 miesiące w sezonie grzewczym).
Leczony jestem zawsze Momesterem i Alerprofem, przez około miesiąc. Mam krzywą przegrodę nosową. Z tomografii wyszło, że skrzywienie jest blisko twarzoczaski, laryngolog określił zabieg jako bardziej skomplikowany niż w większości przypadków, również rekonwalescencja miałaby potrwać dłużej.
Ponadto zawsze w okresie zimowym brakuje mi ENERGII do życia i nie wysypiam się mimo przespanych nocy po 8 godzin, co jest bardzo frustrujące i utrudnia normalne funkcjonowanie i zwyczajne cieszenie się życiem.
Wyniki badań krwi w normie jeśli chodzi o witaminę D: 32 ng/ml, tarczycę: TSH 3-cia generacja 2,735, FT 3 5,2
minimalne podwyższone MPV, PDW, P-LCR
Niepokojąco zawyżony cholesterol LDL: 142 (miesiąc po zakończeniu aplikowania Momesteru, czy to może być wynik jego stosowania?)
Jakie jeszcze powinienem wykonać badania w celu odnalezienia przyczyny przewlekłego przemęczenia? Czy Operacja prostowania przegrody nosowej to jedyne wyjście z walką z przewlekłym powtarzającym się regularnie stanem zapalnym zatok?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam,
Daniel
Testy alergiczne ( aby wykluczyć uczulenie na rotocza kurzy domowego - które blokują nos jesienią i zimą) niezaleznie od tego plastyka przegrody nosa z lateralizacją i ewentualnie częściowym zmniejszeniem małzowin nosowych ( bardzo ostrożnie) przestanie Pan chrapać bedzie się lepiej wysypiać ( sen bedzie bardziej efektywny -tzn mózg w nocy dotleniony a więc wypoczęty) .