Mężczyzna, 26 lat. Ma mocno stłoczone zęby. Czy jest szansa zastąpić drugie dolne trzonowce, po obu

Mężczyzna, 26 lat. Ma mocno stłoczone zęby. Czy jest szansa zastąpić drugie dolne trzonowce, po obu stronach zjedzone przez próchnicę, przez w pełni wyrżnięte, zdrowe zęby mądrości?

2 odpowiedzi


Dzień dobry, wszystko zależy od ustawienia zębów 8. Najlepiej skorzystać z konsultacji ortodontycznej. Pozdrawiam dr Kręcisz

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Szanowny Panie. Mężczyzna w wieku 26 lat ma w pełni ukształtowany system kostny i próba ortodontycznego przemieszczenia zębów mądrości (ósemek) ,które to mają rozbudowany system trzech i więcej korzeni,w miejsce zniszczonych siódemek ,skończy się wyłącznie ich pochyleniem w kierunku szóstek,a nie faktycznym przesunięciem. Sugeruję usunięcie zniszczonych korzeni i natychmiastową,obustronną implantację brakujących zębów.Jest to najtrwalsza i najbardziej przewidywalna metoda uzupełniania braków w uzębieniu. Pozdrawiam i życzę madrych decyzji. Dariusz Gorczyca

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.